Vyděšené plešaté štěňátko vyrostlo v roztomilou načechranou kuličku ♥

Smutný pes

Přidal hlavacova-jana, dne 22. 03. 2018 ,  0x

Vyděšené plešaté štěňátko vyrostlo v roztomilou načechranou kuličku ♥

Když Karla Solis viděla vyděšené zvíře chvějící se pod vozem v Tijuaně v Mexiku, věděla, že musí pomoci. Bylo to o to divnější, že zvíře nemělo žádnou srst. Po několika pokusech se jí konečně podařilo vylákat stvoření ven na srpnové slunce. Pak zjistila, že se vlastně jedná o psa.  

Pes měl na své kůži viditelná zranění, ze kterých až mrazilo na zádech... Na jeho zanícené kůži byly vidět klíšťové infekce a další zdroje vážného krvácení. Pes byl vyhladovělý, jeho pánevní kosti byly díky podvýživě zřetelně vidět. Pejsek vážil jen polovinu toho, co by vážit měl.

Diagnóza

U veterináře Karla zjistila, že kromě svrabu a ehrlichiózy (choroby přenášené klíšťaty) měl navíc pejsek v břiše neznámou hmotu. Proto kontaktovala záchranářku Becky, která pracuje se zanedbanými zvířaty již přes 20 let. Dopravuje je do několika záchytných stanic (podle toho, kde je zrovna místo), aby pomohl získávat dary za rozsáhlé lékařské ošetření psa.

Malá šance – taky šance!

Pes byl plachý, vyděšený, ale klidný. Všichni ale věděli, že existuje jen malá šance na jeho záchranu. Peníze na veterináře se nepodařilo sehnat. Místní záchranářka se ale odmítla vzdát a téměř polovinu nákladů uhradila ze svého. K potěšení obou, Karli a Becky, Elliot (tak pejska pojmenovali) na léčbu reagoval opravdu rychle.

Nová srst a nový domov

Do října začaly Elliotovy chlupy znovu vyrůstat – nejdříve jako chmýří, poté jako tlusté a červené chlupy. Když byl Elliot dostatečně zdravý, aby mohl začít hledat nový domov, Moder ho převezla z Mexika do záchytné stanice. Poté byl umístěn do útulku, kde si ho všiml Kim s partnerkou. Ti hledali staršího psa s klidným temperamentem. Když přivezli Elliota domů, dali mu nové jméno - Asher.

Zpátky do života

Asher se v novém domově stále ještě zotavoval ze svého bývalého života. Bál se skočit na nábytek, většinou jen spokojeně seděl v tichu. Během posledních dvou let ale Asher pomalu vylezl ze své pomyslné ulity. Ukázal svou hravou – i když stále klidnou – stránku své osobnosti. Rád si hraje s hračkami, které nemají žádný zvuk. Ale hlavní je, že své nové paničky a svůj domov miluje.

Karla Solis našla tohle vyděšené stvoření. 

Štěňátko bylo nemocné a vyhladovělé... 

Na léčbu ale reagoval chlupáč překvapivě velmi rychle. 

Brzy mu začala růst nová krásná srst. 


V říjnu už má Elliot nádhernou srst. 

Karla Solis se loučí s Elliotem, který putuje k nové rodině.

Elliot hledal nový domov celkem dlouho...

Kim se setkává s Elliotem – a okamžitě se do něj zamiluje.

„Byl velmi klidný a super přátelský.“

Když přivedli Elliota konečně domů, dali mu nové jméno - Asher.

Kdykoli Asher někam přijde, jeho nápadný vzhled a načechraná srst budí pozornost.

Nyní se pes, který se kdysi schovával před sluncem, rád vystavuje všem na odiv.

Jeho paničky ho každý den berou do psího parku. 

 „Když jsme si ho přivezli, vůbec neštěkal. Dnes nás štěkotem vítá vždy, když přijdeme domů.“

Dnes Asher oslavuje první rok od své adopce. 

Asherovy paničky nyní uvažují o adopci dalšího mazlíčka – tentokrát kočky.

Kam jinam se jít podívat než do útulku?

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!