Vychrtlá fenka nalezená na ulici se změnila k nepoznání, nevěříme vlastním očím ♥

Kuriozity

Přidal ronnie, dne 18. 02. 2018 ,  0x

Vychrtlá fenka nalezená na ulici se změnila k nepoznání, nevěříme vlastním očím ♥

„Maminka s ní denně seděla několik hodin na pohovce. Hladila ji a trpělivě jí vyprávěla, že se nemusí bát. Teď už bude všechno v pořádku.“ 

Pokud by se nedočkala pomoci, zemřela by. Dle záchranářů by vydržela přežívat maximálně další dva dny.

Velmi špatný stav

„Sotva se udržela na nohou,“ sdělila paní Monika Šeligová, která se podílela na její záchraně. „Téměř nehýbala zadními končetinami. Při dotyku byly cítit kosti, jak byla vychrtlá. Přesto se však snažila bojovat,“ dodala. 


Opuštěná v lese

Fenka Grace byla nalezena v lese a nikdo netuší, jak se tam mohla dostat. Šeligová má ovšem svoji teorii. „Grace byla pravděpodobně vychována jako lovecký pes. Nesplnila ale zkoušku. Její majitelé ji tedy nechali uprostřed lesa a pravděpodobně nechtěli, aby přežila,“ řekla Šeligová.


Pokus o záchranu

Jako zázrakem však přežila. Dobří lidé ji odvezli k veterinárnímu lékaři. Její stav všechny vyděsil. Nejvíce se báli kvůli její hmotnosti. Byla opravdu podvyživená.


„Moje máma s ní denně seděla několik hodin na pohovce. Hladila ji a trpělivě jí vyprávěla, že se nemusí bát, že teď už bude všechno v pořádku,“ pokračovala Šeligová.

Zlepšení krůček po krůčku

„První týden byl docela drsný. Grace působila depresivně, toulala se a moc nevnímala,“ řekla Šeligová. „Krmili jsme ji 5 – 6x denně. Pomaličku, po troškách. Postupně nabírala na váze a získali jsme si i její důvěru,“ sdělila Šeligová nadějné vyhlídky.


Grace si neuměla hrát, i to se musela naučit. Nyní hračky miluje.

Stal se z ní skvělý a poslušný pes. Zvládne chodit na vodítku a jíst dvakrát denně. Všichni členové rodiny paní Šeligové si ji zamilovali.„Je velmi vděčná a miluje lidský kontakt. Přes všechno, co si prožila, pro ni muselo být hodně těžké naučit se znovu vůbec někomu věřit. Ale dokázala to,“ radovala se Šeligová.

Už se umí mazlit. A je spokojená.

Rodina si získala její důvěru, díky velké empatii.


Tento příběh měl šťastný konec a nezbývá než doufat, že se do podobné situace dostane co nejméně psů. Vždyť si přece tihle nevinní tvorové vůbec žádné špatné zacházení nezaslouží!

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!