Ve vedrech se do útulků stojí i 2,5 h dlouhé fronty

Smutný pes

Přidal zuzy, dne 30. 06. 2019 ,  0x

Ve vedrech se do útulků stojí i 2,5 h dlouhé fronty

Teď je ten správný čas na adopci. Ptáte se proč? Po lednu (povánoční období) je druhá krize, kdy se majitelé vzdávají psů a útulky praskají ve švech. Lidé totiž chtějí na dovolenou a pes jim překáží.

Bohužel, nejde s tím příliš nic dělat. Pokud by útulky psy nepřijali, velmi pravděpodobně by skončili na ulici.

V útulku County Pets jsou v dnešních dnech fronty téměř na 3 hodiny. Někteří (bývalí) majitelé čekání nevydrží a psi nechávají přivázané u blízkého parkoviště.

„Začátkem léta je situace po Vánocích vždy nejhorší. Lidé si stále neuvědomují, že pes není dárek, že pes potřebuje péči po celý rok. Tahle situace asi nemá žádné řešení. Tedy pokud lidé nebudou více zodpovědní,“ říká provozovatel útulku.


„Nejvíce důvodů, které slýcháme, tak jsou životní změny. Například dovolená, rozvod, děti... Ani jeden z těchto důvodů snad ale není relevantní k tomu - vzdát se svého člena rodiny. Nebo ano?“


„Nejde pouze o psy, u koček je situace podobná.“


Aktuální psy k adopci můžete vidět např. ZDE.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!