V Praze pochod za práva zvířat - již tuto sobotu!

Nezařazené

Přidal ddrom, dne 14. 08. 2019 ,  0x

V Praze pochod za práva zvířat - již tuto sobotu!

Pochod za práva zvířat již tuto sobotu 17.8.2019 v Praze. Oficiálním název akce je The Official Animal Rights March.

Jak již vyplývá z oficiálního názvu, jde o mezinárodní akci, které se zúčastní desítky měst po celém světě, např. i New York nebo Londýn.

V České republice tuto akci zastřešuje organizace Otevři oči, která očekává účast kolem 2 tis. lidí.


Kdy a kde to začne?

Pochod začíná oficiálním zahájením v 11:30 na Klárově. Bude se pokračovat na Mánesův most, Staroměstské náměstí a ukončení bude na horní části Václavského náměstí.

Na konci celé akce budou mj. proslovy organizátorů akce a hostů.

Na konec akce budou navazovat Veganské hody s koncertem, který se uskuteční v parku na Pankráci.

O co vlastně jde?

Přestože má akce dosah i ke klimatické krizi, dle organizátorů. My se spíše přikláníme k samotné podstatě pochodu, kterou hezky shrnula Tereza Plicka za organizaci Hlas zvířat:

„Cílem pochodu je vyjádření nesouhlasu s násilím na zvířatech a upozornění na nedostatečnou legislativu týkající se týrání. Náš spolek denně obdrží průměrně kolem pěti až deseti nových případů týrání zvířat. Kvůli současné legislativě ovšem není možné pachatele těchto zrůdných činů efektivním způsobem postihovat. Novelu, která tento stav měla změnit, však ústavněprávní výbor nedávno zcela ‚vykostil‘, když ponechal výše trestních sazeb na stávající, zcela nedostatečné úrovni.“

A co vy, zúčastníte se?

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!