Univerzity vytvářejí místnosti se štěňaty, aby ulevili vystresovaným studentům

Kuriozity

Přidal omn, dne 26. 06. 2017 ,  0x


Psi nejsou pouze skvělými společníky, ale i strávená chvilka s nimi nám dokáže zvednout náladu na celý den. A kdo je více vystresovaný než student před zkouškou?

První nápad vytvoření místnosti se štěňaty ve školách vznikl ve Velké Británii na univerzitě Lancashire, asi o rok později podobný projekt vznikl také ve Skotsku a nyní se přidává i pár univerzit v Americe.

Obvykle vše probíhá tak, že štěňata jsou v místnosti cca 3 hodiny denně a studenti si musí vstup předem rezervovat a zaplatit symbolický příspěvek, který je následně darován útulku anebo dané univerzitě.

„My spolupracujeme s univerzitou Lancashire, ve výsledku je to výhodné pro obě strany. Štěňata jsou v místnosti čtyři dny v týdnu po dobu tří hodin. Studenti si na chvíli uleví a přijdou na jiné myšlenky a naši vodící psi si zvyknou, že od cizích lidí nehrozí žádné nebezpečí“, říká G. Chorley.

Prvotní projekt v Anglii byl inspirovaný japonskou studií, kde se zjistilo, že studenti, kteří před zkouškou stráví čas se psy, mají lepší výsledky, a to až o 44 procent.

Studenti si od svého stresu před testy mohou ulevit

štěňata ve školách pes ve škole studenti se psy vylepšení studijních výsledků1

Na některých univerzitách ve Velké Británii a v Americe jsou speciální místnosti se štěňaty

štěňata ve školách pes ve škole studenti se psy vylepšení studijních výsledků2

Studenti chodí za psy, aby na chvíli přišli na jiné myšlenky a zlepšili si náladu

štěňata ve školách pes ve škole studenti se psy vylepšení studijních výsledků3

Dle studie jsou poté jejich výsledky při zkouškách lepší až o 44%

štěňata ve školách pes ve škole studenti se psy vylepšení studijních výsledků4

Podívejte se na video

Přečtěte si VÝZKUM: Psí prach chrání děti před viry a vznikem astma


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!