United Airlines omylem poslali cestujícího (psa) na jiný kontinent, ten se může vrátit nejdříve za 2 týdny

Smutný pes

Přidal perimi, dne 30. 03. 2018 ,  0x

United Airlines omylem poslali cestujícího (psa) na jiný kontinent, ten se může vrátit nejdříve za 2 týdny

Vypadá to, že United Airlines neměly zrovna šťastné období. Své o tom ví majitelé mazlíčků, kteří uvedené společnosti důvěřovali a doufali, že se se svými chlupatými přáteli opět shledají v cílové destinaci...

Neobvyklá tragédie na palubě

Před pár týdny si United Airlines neudělalo dobré jméno, neboť díky příkazu personálu společnosti během letu z Houstonu do New Yorku zahynulo štěně jménem Koki. Na palubě letadla cestovalo společně se svými majiteli. Ti však byli přemluveni letuškou k tomu, aby dali štěně v přepravce do úložného prostoru nad hlavou.


Společnost přiznala svou vinu a celou událost označila jako tragickou nehodu. Nicméně zarmouceným majitelům to Kokiho nevrátí a nezmírní to ani rozhořčení veřejnosti.

Další problém

Do podobně tíživé situace se dostali i další majitelé a opět na tom mají svůj podíl United Airlines.


Minulé úterý využila služby společnosti rodina Swindlových  při cestě z Oregonu do Kansasu. V nákladním prostoru měl cestovat i jejich německý ovčák Irgo. Když si ho po přistání rodina šla vyzvednout, přivítal je cizí pes. 

Omylem v Japonsku

Nakonec se ukázalo, že byl Irgo během mezipřistání omylem poslán mezinárodním letadlem do Japonska.

„Nechápu, jak se něco takového může stát… Můj malý Irgy je teď někde sám v Japonsku,“ svěřila se jeho majitelka Kara na sociálních sítích.

Téměř šťastný konec

Příběh se nakonec dočkal téměř šťastného konce. Německý ovčák Irgo byl v Japonsku úspěšně lokalizován, nicméně jeho návrat domů je v nedohlednu. Podle neověřených zpráv se musí nejprve podrobit důkladné veterinární prohlídce a pobude si minimálně dva týdny v karanténě. Teprve poté by mu měl být umožněn návrat domů. Oddělení pro komunikaci s veřejností United Airlines se za vzniklou nepříjemnost již omluvily a přislíbily, že se pokusí návrat Irga urychlit.


Před odletem...

Cestující by měli myslet na to, že cestování letadlem je stresující nejen pro ně, ale také pro jejich mazlíčky. Není tedy na škodu si obecné podmínky aerolinky důkladně nastudovat a pročíst před tím, než se se svým psem letecky někam vydáte. Vzhledem k uvedeným případům je ale pravděpodobné, že si majitelé začnou dávat větší pozor. Nákladní prostor je, nejen během turbulencí, pro všechny psy velmi stresující. Obecně můžeme doporučit pouze cestování s malými plemeny, kdy některé aerolinky na konkrétních letech povolují cestování majitele společně se psem na palubě letadla.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!