Tomuhle psovi byly schváleny dávky v nezaměstnanosti: $360 týdně!

Kuriozity

Přidal lentilka, dne 26. 03. 2018 ,  0x

Tomuhle psovi byly schváleny dávky v nezaměstnanosti: $360 týdně!
Najít si práci není vždy snadné...

Zeptejte se Rydyho, který byl propuštěn z práce v jednom restauračním řetězci. Stát mu schválil podporu přes 360 dolarů (v přepočtu téměř 8 tisíc Kč) týdně jako příspěvek v nezaměstnanosti.

Je zde ovšem jeden malý háček. Rydy je pes.


Dávky pro psa

Takže, mému psu Ryderovi byly schváleny dávky. A to ve výši 360 dolarů za týden,“ napsal na Facebook majitel psa, pan Hagot. Pokračoval následující větou: „Nejsem si jist, co bude s penězi dělat, ale je to zajímavé. Věděl jsem, že je chytrý. Ale tentokrát mě překvapil opravdu hodně.“


Spojení jmen

Muž uvedl, že obdržel dopis od agentury, která se zabývá nezaměstnaností. Dopis byl adresován Michaelu Ryderovi. Muž se sice jmenuje Michael, ovšem Ryder je jeho pes. Vypadalo to docela vtipně. Správný adresát byl ovšem byl Michael Hagot.


Krádež totožnosti?

Tento případ ovšem stojí za hlubší zamyšlení. Michael má kolem sebe lidi, kteří se situací zabývají. Hraje zde roli otázka krádeže totožnosti. Zločinci získávají informace, které používají k podávání žádostí o dávky v nezaměstnanosti.  Úřad potvrdil, že něco podobného je v tomto případě možné. Objevil se dopis, který dodává další informace. Podle něj pracoval Michael Ryder pro jeden luxusní obchod. Na dané jméno bylo schváleno 20 týdnů dávek v nezaměstnanosti. 


Případ pro policii

Případ okamžitě řešila policie. „Při výslechu jsem se cítil jako ve škole. A to přesně ve chvíli, kdy jsem řekl, že můj pes sežral můj domácí úkol,“ směje se pan Hagot. „Nemyslím si, že mi věřili. Byl jsem požádán, abych našel ten dopis a poslal jim ho,“ dodává.


Případ ovšem nebude mít pro pana Hagota dobrý konec. Dávky pro smyšleného Michaela Rydera budou pochopitelně popřeny.

„Málokterý pes přispívá finančně na chod domácnosti. A ani Ryder nebude výjimkou,“ usmívá se Hagot.

Aby se předešlo dalším nepříjemnostem, zveřejnil Michael Hagot svůj příběh. Varoval v něm lidi před krádeží totožnosti. A poradil, jak se zachovat, kdyby se něco takového stalo.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!