Tohohle labradora nikdo nechtěl, protože se všem zdál ošklivý. Dnes je z něj skvělý člen rodiny....

Kuriozity

Přidal perimi2, dne 3. 05. 2018 ,  0x

Tohohle labradora nikdo nechtěl, protože se všem zdál ošklivý. Dnes je z něj skvělý člen rodiny....

Dovolte, abychom vám představili Botoxe, labradora s vrozenou deformací obličeje. Tenhle pejsek si toho musel vytrpět za svůj život opravdu hodně. Kromě toho, že se setkal s odmítáním a výsměchem, byl také předešlými majiteli zanedbáván. Nakonec se ale dostal do těch správných rukou...

Zvláštní deformace

Botox se narodil se zvláštní obličejovou deformací. Došlo k ní již v děloze feny, protože se v ní tísnilo celkem šest štěňat. Nicméně, jeho deformace nijak neovlivnila jeho inteligenci nebo povahu.


„Sourozenci ho uvnitř trošku odstrčili, a proto vypadá takhle,“ říká nová majitelka.

Bohužel to pro Botoxe nebylo poslední „odstrčení.“

Ten, kterého nikdo nechce

„Když se narodil, nikdo o něj nestál. Nemohli ho prodat, prostě ho někomu věnovali.“

Tak se Botox dostal k muži, který se o něj nestaral a nechával ho po dobu pěti let samotného venku. Byl natolik zanedbaný, že se mu pokoušeli pomoci i místní ochránci zvířat, ovšem bohužel neúspěšně. Z Botoxe se nakonec stal smutný a nemocný pes, navíc celý prolezlý ektoparazity a endoparazity..

.

Naděje na záchranu

Pak se ale objevil strážný anděl. Nová majitelka se nezalekla jeho zdravotního stavu a rozhodla dát mu druhou šanci.

 „Bylo mi jedno, jak moc je nemocný,“ řekla. „Jen jsem nechtěla, aby šel do útulku a aby ho pořád někdo vracel. Chtěla jsem mu poskytnout jistotu a místo, které bude moct považovat za domov. Proto jsem si ho adoptovala přímo od majitele.“

V ohrožení života

Nová majitelka měla s Botoxem mnoho společného. Vyrůstala v pěstounské rodině a moc dobře věděla, co jedinec prožívá, když putuje od rodiny k rodině a nikde vlastně není doma.


Labrador se nejprve dostal na veterinární kliniku, kde se o něj postaral tým zkušených veterinářů. Na základě vyšetření odhalili, že má Botox v těle vlasovce (srdečního červa). Nákaza ho téměř stála život. Nakonec se veterinářům podařilo labradora uzdravit a mohl se tak spokojeně odebrat do nového domova.

Nový domov

Teď se z Botoxe stal šťastný člen své nové rodiny, je z něho mladší bratr retrívra jménem Rily. Zvykli si na sebe a jsou z nich nejlepší přátelé.

„Rily a Botox jeden druhého zbožňují. Je mezi nimi sice věkový rozdíl (Botoxovi je 6 a Rilymu 13), ale vůbec jim to nevadí. Dokonale si rozumí. Botox se navíc často chová rozverně jako štěně, čímž svého staršího parťáka udržuje v kondici.“


Nakonec má tedy příběh zanedbaného pejska šťastný konec!


Navzdory tomu, čím si prošel je Botox již od začátku veselý a hravý, vypadá skoro jako štěně.

„Je plný života,“ svěřila se nová majitelka. „Předává nám neskutečnou energii.“


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!