Tohle vyhublé a hladové štěně nalezené zamčené v pokoji nadšeně vítalo své zachránce

Smutný pes

Přidal perimi2, dne 27. 04. 2018 ,  0x

Tohle vyhublé a hladové štěně nalezené zamčené v pokoji nadšeně vítalo své zachránce

Na začátku února policie obdržela hlášení o krádeži. Jednotka se okamžitě vypravila na místo, aby celou událost prošetřila. Ovšem to, co policisté v bytě našli „je dostalo do kolen.“ V jedné z místností byl zamčený opravdu zanedbaný pejsek. Byl tak vyhublý, že mu byly vidět detaily všech žeber...  

Mizivá šance na přežití

„Plazila se za námi a pořád vrtěla ocasem,“ řekla pracovnice útulku. „Noc strávila na policejní stanici a ráno ji konečně převezli k nám.“ 

Tohle teprve desetitýdenní štěňátko trpělo závažnou formou anémie a bylo značně podvyživené. Bylo natolik slabé, že nedokázalo ani stát natož zvednout hlavu. Fenka navíc trpěla stafylokokovou infekcí.


Zachráncům se nepodařilo najít matku ani další sourozence. Na základě toho se domnívají, že  fenka byla v místnosti zamčená sama, a to minimálně po dobu tří týdnů.

„Když jsem viděla, v jakém je stavu, myslela jsem si, že to nezvládne. Byla tak slabá a podvyživená… I přesto ale pořád vrtěla ocáskem a v očích měla radost.“

Obrovská chuť žít

Fenka dostala od pracovníků útulku jméno Miranda. Díky nepřetržitému krmení začala pozvolna sílit a časem se zvládla i postavit. Po týdnu pravidelné stravy, medikace a stálého přísunu vody Miranda přibrala polovinu své původní váhy. Bylo jasné, že se nevzdává a chce žít.

„Informovali jsme veřejnost o jejím stavu a ta podpora byla neuvěřitelná. Miranda dostávala například dopisy od dětí, čas od času jí někdo poslal dokonce hračku nebo pamlsek.“

Miranda dál spokojeně přibírala na váze a zachránci se nestačili divit, jak se má k světu. Z na kost vyhublého štěňátka se stal veselý a hravý mazlíček.

Nový majitel

K dobré náladě a zlepšení zdravotního stavu přispěly také pravidelné návštěvy zachránců.


Ačkoliv byly facebookové stránky útulku zaplavené žádostmi o adopci, útulek dal přednost mužům, kteří fenku našli. Miranda se tak nakonec dostala do rukou jednoho ze strážníků a tenhle týden konečně zavítala do nového domova.

 „Jsem moc rád, že jsem si ji mohl adoptovat. Nechci, aby znovu zažívala peklo. Udělám pro ni všechno na světě. Bude to ten nejrozmazlenější pes pod sluncem,“ oznámil policista.

Miranda září štěstím. Je ráda, že dostala druhou šanci.

„Neuvěřitelně se změnila, vůbec bych ji nepoznal. Je mnohem odvážnější. Dělá mi jen radost.“

Viník trestu neujde

Vyšetřování ve věci bývalého majitele stále pokračuje. Podle posledních zpráv bylo stanoveno datum soudního přelíčení. Adekvátní trest je zatím to jediné, co brání Mirandině příběhu ve šťastném konci.

„Za chvíli půjde k soudu. Doufám, že za to co provedl dostane odpovídající trest,“ řekla pracovnice útulku. „Miranda se neuvěřitelně změnila. Stal se z ní milující pejsek. Ta proměna je vážně k neuvěření...“

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!