Tohle štěně putovalo přes půlku planety za svou novou rodinou

Kuriozity

Přidal gigoo, dne 9. 06. 2020 ,  0x

Tohle štěně putovalo přes půlku planety za svou novou rodinou

Představte si, že poprvé v životě letíte pracovně do Indie... Jste také velký pejskař a milujete nejen psy, ale i ostatní zvířata.

Pak uvidíte na ulici opuštěnou fenku, která krmí svých 10 štěňat? Co uděláte? Jak se zachováte?

Každá země to má jinak

Jaké zákony, ohledně týrání zvířat, nálezu psa atp. platí v České republice, v Indii nehledejte. Navíc, zákony vlastně nejsou ani tak důležité, podstatný je přístup místních orgánů v praxi.

V Indii jsou pouliční psi (bez majitele) běžnou záležitostí.

Co dělat, když najdete psa v cizí zemi?

  • prvně musíte myslet na to, že ačkoliv to tak nemusí vypadat, pes má možná majitele a když si ho ihned vezmete domů, jste de facto zloděj (ač s dobrými úmysly),
  • zkuste se zeptat místních, zda vědí, komu pes na volno patří,
  • pokud jste v cizí zemi, vyhledejte si na internetu konkrétní informace, popř. vyhledejte nejbližší útulek, azyl nebo českou ambasádu a zeptejte se na informace tam,
  • transport psa letadlem je velmi psychicky náročná záležitost, proto je vhodné najít dobrý domov psovi bez majitele v dané zemi,
  • v případě emigrace psa se připravte na povinnou karanténu, které podléhá většina států mimo EU (tzv. třetí země).


Příběh fenky Čiko


Našla jsem jí na ulici. Měla dalších 9 sourozenců, které se mezi sebou prali, aby se dostali k máme, k mateřskému mléku.


Čiko byla nejmenší a asi i nejslabší, stále jsem ji viděla jen stát stranou.


Druhý den se mi podařilo dohledat majitele fenky - a tedy i štěňat. Dozvěděla jsem se, že fenka je jeho a na většinu štěňat už má rezervace. Prý mi je může prodat za 100 dolarů jedno.


To mě uklidnilo. Ale i tak jsem mu dala svoje číslo a poprosila ho, ať dohlédne na konkrétní fenku, která se mi zdála slabá a hubená (později jsem ji dala jméno Čiko).


Fenku Čiko adoptovali v jejích 3,5 týdnech nějací lidé, kteří ji po necelém týdnu dali na ulici a tvářili se, že o ní nic nevědí. A to mi přes Skype zavolal i majitel feny...
A tak začala adopce na dálku.


K finanční stránce se raději nebudu vyjadřovat. Na druhou stranu původní majitel byl, po uhrazení zálohy, velmi ochotný a průběžně mi posílal její fotky.


Navzdory všemu, čím si zatím prošla, je to náš úžasný člen rodiny.


Adopce je to nejlepší, co jsem v životě udělala - už dvakrát!


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!