TIP: Pokud hledáte svého prvního psa a myslíte si, že chcete psa „opravdu chytrého“, pak mi věřte: NECHCETE

Rady začátečníkům

Přidal Golfik, dne 30. 05. 2017 ,  0x

TIP: Pokud hledáte svého prvního psa a myslíte si, že chcete psa „opravdu chytrého“, pak mi věřte: NECHCETE

Můj přítel často hledá různé “blbosti” na internetu. A velmi rád mi je předčítá v době, kdy se mi chce spát. Nemilovat jej, vyhodila bych ho oknem. Jen si to představte. Z jedné strany Vás okopává 20-ti kilový pes, který chrápe jak starý chlap, no a ze strany druhé Vám nahlas předčítá hrubý mužský hlas ptákoviny z internetu.

jak vybrat svého prvního psa obrázek

Můj první pes: Jaký by měl být?

Musím ovšem uznat, že pár z těch článků stojí za to. A o jeden se s Vámi chci podělit. Jde o článek už několik let starý, ovšem věřte nebo ne, je neuvěřitelně aktuální. A nadpis jej vystihuje naprosto přesně. Článek pochází z webu Reddit a autorem je Wishyouamerry.

Užijte si jej a opravdu se zamyslete, jestli je ten “chytrý” pes právě pro Vás. :-)

Jak vybrat prvního psa

“Opravdu chytrý pes Vás připraví o rozum, obzvlášť pokud jste v chování psů noví. Myslíte si totiž, že Váš pes bude chytrý takovým způsobem, který Vám bude přinášet jen spoustu skvělých věcí, jako třeba rychlé učení se základní poslušnosti apod. Ale to je bohužel omyl. Váš pes totiž bude chytrý způsobem, který bude vyhovovat jen jemu samému. A to za každých okolností.

Například: Chtěl jsem naučit mého psa plemene sheltie/eskimo Henryho ignorovat štěkající psy. Naučil se to vskutku velmi rychle. Pak si ale uvědomil, že dostane odměnu jen tehdy, ignoruje-li psy, kteří štěkají jako první. Takže nyní provokuje všechny psy v okolí, dokud nezačnou štěkat. Poté ke mně přiběhne a sedne si jako andílek s výrazem: “teď chci svou odměnu”. Hňup.”

jak vybrat svého prvního psa obrázek náhled


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!