Tenhle stát udělal pro psy tu nejlepší věc. Pomůže nám v ČR povinné čipování od r. 2020?

Nezařazené

Přidal perimi3, dne 18. 06. 2018 ,  0x

Tenhle stát udělal pro psy tu nejlepší věc. Pomůže nám v ČR povinné čipování od r. 2020?

Díky Marylandu se ze světa stalo zase o něco lepší místo. Zmíněný americký stát se stal po Kalifornii totiž druhým státem, který zakázal prodej štěňat a koťat z množíren. V množinách zvířata často trpí nedostatkem prostoru a pobyt na takovém místě je pro ně nebezpečný.  

Zákaz množíren

Guvernérka Marylandu v úterý za podpory veřejnosti podepsala zákon zakazující množírny. Tento zákon podporuje spolupráci obchodů s útulky a záchrannými stanicemi a snaží se zabránit tomu, aby zmíněné obchody prodávaly psy a kočky pocházející z množíren. A to je důvod k oslavě.

Článek: Příběh fenky z množírny


 „Jsme moc vděční naší guvernérce za to, že zákon podepsala. Díky ní budou všechny tyhle továrny na štěňata uzavřeny,“ řekla ředitelka společnosti na ochranu zvířat.


„Maryland v této věci učinil důležitý krok a je pravděpodobné, že ho brzy budou následovat i ostatní státy .

Pro psy i budoucí majitele

Máme tu tedy dva státy, které na svém území celoplošně zakázaly množírny. Podobné zákazy v současné době zavádí i více než dvě stě územních celků. Vypadá to tedy, že se milionům psů a koček bez domova blýská na lepší časy.


„Tenhle zlomový krok je užitečný nejen pro psy, ale také pro budoucí majitele. Ti si díky novému zákonu mohou být jistí, že si nekupují pejska chovaného v nelidských podmínkách,“ řekla představitelka organizace ASPCA.


„Nový zákon se tedy v podstatě snaží odchýlit trh se štěňaty od množíren směrem k humánnějším zařízením jakými jsou třeba útulky,“ dodala ředitelka společnosti na ochranu zvířat.

Zákaz vstoupí v platnost v lednu roku 2020.

Boj proti množírnám v ČR

I Česká republika se chystá bojovat proti množírnám. V roce 2020 by mělo odstartovat povinné čipování psů. Tento systém má bohužel stále několik výrazných nedostatků. Psi mají být čipováni od 6. měsíce, což neřeší problém s překupnictvím. Navíc kontrolou bude pověřená Státní veterinární správa, kterou bude zajímat především to, jestli je pes očkovaný. Čipování tedy bude bez důsledné kontroly a pravděpodobně se bude míjet svým účinkem. Lze tedy předpokládat, že nelegální množírny a trýznitelé zvířat budou nový systém obcházet. Možným řešením by bylo zpřísnění kontroly, která je v současnosti nedostačující (viz případ čivavy z Kaplice). Čipování navíc bude pro státní rozpočet znamenat značné zatížení. 

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!