Tenhle pes z korejské farmy na maso dostal druhou šanci ♡

Smutný pes

Přidal perimi, dne 3. 04. 2018 ,  0x

Tenhle pes z korejské farmy na maso dostal druhou šanci ♡

Když se v srpnu předminulého roku (budoucí) zachránci s tímhle pejskem poprvé setkali, nevěřili, že před sebou mají domácího mazlíčka. Willow byl špinavý a zuby měl v žalostném stavu. Bylo patrné, že se o něj dlouho nikdo nestaral. Majitel psa roky zanedbával, a nakonec se rozhodl, že se ho prostě zbaví. Willy byl pro něho totiž moc starý, a tak ho nechal u psí farmy v Jižní Koreji. Tehdy mu bylo 11 let.

Korejské farmy na maso

Stejně jako na farmách podobného typu i na těch psích žije řada zvířat ve stísněných podmínkách. Psi zde mají nedostatek krmiva a vody, stávají se oběťmi násilného chování a  před usmrcením dlouho trpí. Přestože veřejnost přestává tato zařízení podporovat, podle Institutu na ochranu zvířat je v Jižní Koreji každoročně usmrceno asi 2 miliony psů pouze za jatečními účely. 


Nový domov

Willy se nakonec dostal do rukou „zvířecí advokátky“ Heleny.

„Moje kamarádka měla na starost ukončení činnosti téhle farmy se 300 psy. Do telefonu mi řekla, že tam má pejska a že nejspíš potrvá, než se ho někdo ujme, protože už není nejmladší,“ vysvětluje Helena.

Ačkoliv už dlouho bojuje za život psů ve zmíněné zemi, osud Willyho ji silně zasáhl.

 „Byl zavřený v kleci a musel se dívat na to, jak vraždí jeho čtyřnohé kamarády,“ řekla Helena. „Byl na řadě. Jeho rodina ho tam nechala za pár stovek.“

Následky

Tenhle chlupáč jménem Willow dostal kvůli špatnému stavu zubů infekci, a navíc byl podvyživený. Trvalo měsíc, než se z něho stal úplně jiný pes. Nakonec společně s dalším psem jménem Nami vyrazil za Helenou. Nová majitelka si byla vědoma toho, co Willy prožil a měla ze setkání obavy. Nakonec se ale ukázalo, že je Willy až překvapivě přátelský s ohromně veselou povahu.

 „Chová se jako kdyby se nic nestalo. Je prostě úžasný.“

Nový život

Willy se u Heleny rychle zabydlel. Nejradši je v kuchyni a loudí dobrůtky, nebo se s ní mazlí v posteli. Navzdory tomu, že je mu už 13 let má energie na rozdávání.

„Nejradši honí holuby,“ směje se Helena. „Naštěstí pro ně - ale už nemá zuby.“

To jsem já, Willy

Willow se stal nejen milovaným členem rodiny, ale také ambasadorem boje za přerušení obchodu se psy. Helena mu dokonce v rámci kampaně založila vlastní facebookovou stránku s názvem I am Willow. Kromě toho Willow také aspiruje na cenu s názvem Psí hrdina a stal se školním maskotem boje za práva zvířat.


Willow je nejen díky svému poslání konečně šťastný.

„Je to dojemné,“ dodává Helena. „Dohání mě k slzám, když vidím, jak se s ním děti mazlí a jejich rodiče nám naslouchají. Naděje totiž  vždycky umírá poslední."


Zdá se, že situace v Jižní Koreji je aktuálně horší nežli situace psů v Číně, o které jsme psali např. v tomto článku.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky moc



Chci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!