Tenhle pes se rozhodl procestovat Austrálii, všechno zvládl sám

Kuriozity

Přidal marcus, dne 19. 07. 2019 ,  0x

Tenhle pes se rozhodl procestovat Austrálii, všechno zvládl sám
„Jeho rodina ovšem o plánovaném výletu nic netušila.“  

Austrálie je neskutečně rozlehlý kontinent. Jeden malý zlobivý teriér se ho nedávno rozhodl prozkoumat - na vlastní pěst!


Výlet do neznáma

Rusty se rozhodl si okořenit svůj život. Vydal se do světa na opravdu neobvyklý výlet. Ve svém městě nenápadně nasedl k řidiči do kamionu a svezl se s ním až do Austrálie. Ujel tak přes 1 500 kilometrů!


Milovník dobrodružství

Rusty má tři roky a obvykle tráví čas ve svém domově na zahradě. Rád si hraje s kamarádkami border colliemi. Miluje a často vymýšlí a zkoumá nové věci. „Rusty často běhá kolem domu a hledá dobrodružství,“ řekla Laura Šudomová, jeho majitelka. „Někdy se stane, že se ocitne na silnici, kde ale nejezdí moc aut,“ dodala.


Občas to ovšem malý dobrodruh přeci jen přežene. Nedávno běžel po silnici a zrovna kolem projíždělo auto. Nastoupil a nechal se dovézt do vedlejšího města, kde se ho na víkend ujala místní rodina. Jeden takový výlet mu ale nestačil.


Příležitost vycestovat

Jeho rodina odjela začátkem ledna na dovolenou. Rusty se rozhodl, že je načase vyrazit někam znovu. „Zatímco jsme byli pryč, Rusty se vydal k silnici. Zdá se, že se rozhodl přidat se k řidiči kamionu. Ten zrovna zastavil, aby si odpočinul a koupil něco k pití,“ řekla Šudomová. „Rusty se schoval pod kabinu nákladního vozu. Tam bez povšimnutí strávil celou dlouhou cestu.“Před návratem z dovolené po Rustym zoufalá rodina vytrvale pátrala. Paní Šumanové jednoho dne zazvonil mobil. Příjemný ženský hlas jí s nadšením sdělil, že mají asi jejího pejska u sebe. „Přijel s manželem v kamionu a na obojku měl vaše telefonní číslo.“


Cesta zpátky domů

Rusty ujel úctyhodných 1 500 kilometrů od svého domova! Cílem paní Šudomové bylo dostat ho zase zpátky domů. Po prozkoumání služeb nabízejících převoz zvířat došla k závěru, že to bude pěkně drahá legrace. Dostala ale nápad.

„Zkusila jsem sdílet náš příběh na Facebooku. Čekala jsem, zda někdo z našich známých náhodou nepojede potřebnou cestu. Mohl by přece Rustyho vzít,“ popsala Šudomová svou myšlenku.


„Jsem malý zlobivý australský teriér Rusty, jehož zábavou je prohánění se v kamionech daleko od domova. Mám za sebou krásnou prohlídku Austrálie. I když se mi tady moc líbí, nastal čas vrátit se zpátky domů. Sháním prosím odvoz.

Pomoc se našla

K údivu všech se jeho příběh setkal s velkým ohlasem! Spousta lidí a především středně velkých firem se začala zajímat, jak pomoci Rustyho dostat domů. Jedna společnost dokonce nabídla jeho převoz na lodi zdarma. Rusty se tedy až po týdnu vydal zpátky domů.


Jakmile docestoval, jeho rodina se mohla zbláznit štěstím.

Jeho dobrodružství se rychle rozšířilo, a tak byl dokonce pozván do místní školy.


Stal se čestným členem školní obce.

Konečně návrat do starých kolejí, ale není to tak snadné...

„Rusty byl středem zájmu nejen ve svém městě nebo zemi, ale i na dalších kontinentech, protože jeho příběh se rychle šíří. Doma teď začíná řešit, kam se poděla všechna ta pozornost,“ smála se Šudomová. „Zvykl si na hýčkání a rozmazlování. Musíme vymyslet, jak mu to všechno dopřát i nadále. A také to, jak zamezíme jeho dalším dobrodružstvím?!“

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!