Tenhle pes přišel téměř o všechnu srst, přesto se nikdy nepřestal usmívat

Smutný pes

Přidal drahomira, dne 20. 06. 2018 ,  1x

Tenhle pes přišel téměř o všechnu srst, přesto se nikdy nepřestal usmívat
„Věděl jsem, že někde uvnitř, tam někde hluboko uvnitř, je to úžasné zvíře, které jen čeká na někoho, kdo ho bude milovat.“

Když pes jménem Rambo onemocněl, ztratil jediný domov, který kdy měl. Starý pes začal ztrácet srst, po které zbyla jen holá místa se zarudlou šupící se pokožkou. Brzy pro něj byla problémem i chůze, která ho bolela, navíc se mu zanítily i uši...

Rambův majitel neměl zdání, jak tuto podivnou nemoci léčit, tak přivezl Ramba to útulku, kde ho před devíti lety adoptoval, a nechal ho tam. Již bylo naplánováno, že Rambo bude za týden utracen. Ale to Rambo ani nikdo jiný nevěděl, že je tu někdo, kdo mu pomůže.

Pomoc se blíží

Toby Wisny, zakladatel útulku Leave No Paws Behind, který se specializuje na záchranu psích seniorů, kteří vyžadují veterinární péči, narazil na Rambovu fotku na facebookové stránce útulku.

„Podíval jsem se na něj a první, co mě napadlo, že si ten pes zaslouží pomoc, že v něm něco je.“

Protože bylo Rambovo utracení naplánováno na odpoledne, Toby okamžitě zavolal do útulku, zda by nemohli Ramba ušetřit, ale bylo jasné, že záchrana Ramba nebude tak jednoduchá.

Cesta z útulku

Rambo se po týdnu v útulku stal trochu podrážděný a zaměstnanci útulku se k němu nemohli dostat dostatečně blízko, aby ho mohli vyšetřit či ho naočkovat.

„Bez očkování ale nemohl být propuštěn z útulku.“

Toby je přesvědčil, aby to zkusili ještě jednou, a co se nestalo, Rambo začal být znovu naprosto klidný a přátelský... Během hodiny se nemocný pes dostal z místa, kde mu hrozilo utracení, do teplého auta a především - na svobodu.

Zahájení léčby a cesty k lepšímu životu

Veterinář vyšetřil Ramba a zjistil, jaká podivná nemoc ho postihla, a okamžitě ho začal léčit. Jednalo se o pemphigus foliaceus, což je autoimunitní kožní onemocnění, které způsobuje bolestivé léze, svědění, vředy a zarudnutí. Nemoc je léčitelná, ale veterinář upozornil Toby, že léčba je velmi náročná, jak časově, tak finančně. Toby se však rozhodl léčbu zkusit.

„Věděl jsem, že někde uvnitř, tam někde hluboko uvnitř, je to úžasné zvíře, které jen chce být milováno a chce se cítit líp.“ Řekl Toby.
„A ačkoli ztrácel všechnu svou srst, krvácel u uší, byl klidný. Nevzdával se a pak došlo ke zlomu.“

Léčba na míru

Rambův případ byl velmi závažný a zaujal Johna Anguse z veterinárního centra, které se zabývá kožními nemocemi, který nabídl, že si vezme psa do péče, a to zadarmo.

„Veterinář řekl, že většina případů pemphigu, které jsou takto těžké, končí eutanázií, protože léčba je pro majitele neúnosně drahá. Ale tohle nebyl náš případ, chtěli jsme v léčbě pokračovat.“ 

8 měsíců žil Rambo na veterinární klinice pod 24hodinovým dohledem. Dostával vysoké dávky steroidů, ze kterým mu vypadala i zbylá srst, zeslábly kosti a svaly. Navzdory bolesti zůstal Rambo milující a něžný.

Nebylo možné určit, jaký druh psa Rambo je, byl holý a zarudlý, nikdo ani netušil, jak bude vypadat, až bude v pořádku.

„Dlouho jsme mysleli, že jsou jeho uši svěšené,“ vysvětloval Wisny, „ale jen je nemohl „postavit“, jak ho bolely.“

Rambo našel domov

Jednoho dne šel Toby Wisny navštívit Ramba a zjistil, že vypadá jako normální pes. Rambo byl připraven vrátit se do skutečného domova, který mu Toby Wisny hledal. Ale umístění Ramba nebylo snadné, kvůli jeho vážné nemoci. Když se nikdo nepřihlásil, Toby rozhodl se, že si Ramba vezme a ten zůstane v jeho útulku Leave No Paws Behind.

Sotva přijeli domů, Rambo se ukázal jako perfektní gentleman, byl velmi vděčný svým zachráncům...

„Je to ten nejskvělejší pes. Je zvyklý být v domě, je loajální, milující, prostě úžasný.“  
„Miluje lidi a miluje pobývat v jejich přítomnosti. Jakmile se mu vzdálím z dohledu, okamžitě přiběhne. Když se postavím, okamžitě je na nohou také, když jdu, jde také...“

A jak je to s Rambem dnes?

Je to téměř rok od doby, kdy byl Rambo odložen do útulku, a Rambova nemoc je v remisi. jeho tělo je opět pokryté srstí. A veterinář si myslí, že se jedná o německého ovčáka. Kvůli citlivé kůži už nikdy nebude moct chodit venku na přímém slunci, ale to ho nezastaví v tom, aby si na sluníčku nelehl, když se jeho opatrovatelé nedívají.

Po vší té tvrdé práci nemůže být Toby šťastnější, má nový přírůstek do rodiny.

„Nikdy jsme to s ním nevzdali a on to nikdy nevzdal s námi.“

Dodal Toby Wisny na závěr.

Zbídačený Rambo

Vinou nemoci ztratil téměř všechnu srst

Majitel nevěděl co s ním, tak ho odložil do útulku

Následovalo důkladné veterinární vyšetření


Zaměstnanci útulku rychle zjistili, že miluje jakoukoliv společnost a stále se usmívá


„I bez srsti byl Rambo neustále fešák.“

„Rychle jsme přišli na to, že přes všechny bolesti je velmi společenský a přátelský.“


Do roka a do dne následovalo impozantní zlepšení

A tady je nyní už veselý a osrstěný Rambo


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .
Bylyy

Bylyy 12. 07. 2018 19:20:29
0

Je to hrozné co některří lidi dokžou udělat zvýřeti hnus udělal bych jim to samé
Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!