Tenhle pes odmítl přestat čekat na svého majitele před nemocnicí, ten ale už zemřel...

Nezařazené

Přidal anik960, dne 27. 07. 2019 ,  0x

Tenhle pes odmítl přestat čekat na svého majitele před nemocnicí, ten ale už zemřel...

Když šla Kristýna S. minulý měsíc ke svému doktorovi na prohlídku, tak si všimla psa sedícího přímo před hlavním vchodem do nemocnice. 

Je to sice smutné, ale v Brazílii není vůbec neobvyklé vidět pouličního psa na každém rohu. Ovšem tohle štěně bylo něčím zvláštní. Vypadalo nejen nesmírně opuštěně, ale zároveň mělo v očích takovou jiskru, že už-už se má něco stát.

Taky vypadal rozhodnutý zůstat přesně tam kde je, ať se děje, co se děje.

„Pokaždé, když někdo procházel kolem, tak se jen v klidu zvedl. Nechal jej projít a hned se vrátil na své místo,“ vypráví Kristýna. „Byl dobře vycvičený a přítulný.“ 

Kristýna později zjistila, že to nebyl žádný pouliční pes. Byl to věrný mazlíček, který čekal na někoho, kdo se už nikdy neměl vrátit. 


Překvapená tím, co viděla, se tato místní právnička rozhodla zjistit, o co jde. Na recepci v nemocnici se pak dozvěděla celý, srdcervoucí příběh jednoho psího neštěstí. 

Pes patřil jednomu bezdomovci, který byl před čtyřmi měsíci pobodán v jednom místním parku. Záchranáři pobodaného muže naložili a spěchali s ním do nemocnice. Vůbec si nevšimli, že je jeho pes celou dobu sleduje. 

Když zraněného muže odvezli na sál, tak se jeho čtyřnohý přítel usadil přímo před hlavním vchodem do nemocnice. Byl rozhodnutý se nepohnout, dokud jeho páníček zase nevyjde ven...

A tak začalo jeho nejdelší čekání v životěMuž, který znamenal pro svého psa naprosto vše, svým zraněním nakonec podlehl. Ovšem jeho věrný přítel o tom neměl nejmenší tušení. Uběhl měsíc. Pak přišly další dva měsíce a náš malý kamarád byl stále ve střehu, čekající na sebemenší známku svého páníčka.  

„Je nesmírně smutné vědět, že už svého páníčka nikdy neuvidí a hlavně nepochopí proč,“ pokračuje Kristýna. „Jediné co mu zbývá je čekat na místě, kde jej naposledy viděl.“ 


Zaměstnanci nemocnice mu poskytli alespoň jídlo a vodu. Kristýna ale věří, že je možné udělat víc než jen to. Sama si ho domů vzít nemohla, protože už se o dva psy stará. Proto se místo adopce rozhodla využít sílu sociálních sítí. Následující obrovské množství odpovědí předčila veškerá její očekávání...

Krátce na to se jej ujal místní záchranář. Psa si vyzvedl a umístil do boudy, plánoval se o něj starat, než se pro něj najde stálý domov. Než se ale stačilo cokoliv vyřídit, tak náš malý hrdina utekl. 

„Běžel přes celé město,“ vypráví dojatá Kristýna. „Musel ujít přes 3 kilometry, aby se dostal zpátky do nemocnice.“ 

Nevzdávající se naděje, že se páníček vrátí


Stále tedy čeká před nemocničními dveřmi, to je prozatím to jediné místo, kde je ochoten být. Snad si časem uvědomí, že život jde dál...

Ředitel nemocnice pan Osvald S. se nám svěřil, že jeden jejich zaměstnanec se již rozhodl našeho přítele adoptovat až na to bude připravený. Pomalu se snaží získat jeho důvěru a vybudovat si k němu vztah. Mezitím pro něj domluvili návštěvu u veterináře a očkování.

„U našeho zaměstnance na něj čeká nový domov plný lásky,“ dodává pan Osvald. 

Tato neuvěřitelná psí věrnost a bezpodmínečná láska pro zemřelého pána, nás uvádí v úžas. Nachází si místo v našich srdcích a my doufáme, že jeho čekání brzy skončí. I když v jeho srdci zůstane vzpomínka na jeho dvounohého přítele navždy. ♥

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!