Tenhle pes odmítá dát více jak jednu tlapku ven na sníh. Poradili jsme, jak na to.

Kuriozity

Přidal lolila, dne 24. 01. 2020 ,  0x

Tenhle pes odmítá dát více jak jednu tlapku ven na sníh. Poradili jsme, jak na to.

S velmi kuriózním případem se na nás obrátila jedna z našich čtenářek. U psího puberťáka (7 měsíců) řešila první velký problém - když napadl sníh, do sněhu nedal více jak jednu tlapku zároveň.

A jak máte jít takového psa vyvenčit?

Jezevčík, pes

Jak to psovi vysvětlit?

Když vezmeme výcvik a výchovu psů obecně, můžeme je připodobnit dětem. Kdy podle některých studií lze připodobnit 1 měsíc vývoje dítěte = 1 týden vývoje psa. Psi tedy dospívají mnohem rychleji než děti... Jinými slovy, stupeň vývoje mozku 3. měsíčního dítěte odpovídá stupni vývoji mozku u třítýdenního psa. Tím neříkáme, že jsou děti oproti psům zaostalé, nicméně jejich vývoj je mnohem pomalejší.

jezevčík, vánoce

Jak to paní vyřešila?

Jednoduše, jako u každého podobného problému - postupným navykáním a průběžným odměňováním. Psovi se musí vysvětlit, že sníh není nebezpečný a tlapkám se nic nestane. Paní tedy nejprve nabrala sníh zvenku a psovi sníh na tlapky přikládala, přitom ho průběžně chválila a odměňovala. Poté sníh před dveřmi zametla, aby mohla zavřít dveře a být se psem venku. Poté ho pomalými krůčky lákala k sobě na pamlsek a pejsek po chvíli ani nevěděl, že chodí po sněhu.

Psí tlapka, ve sněhu, jezevčík

Co je nové, to je pro psa riziko. Teď už to vím.

Jezevčík na gauči, pes odpočívá

Tuto myšlenku snad vzpomene v každém článku, který je zaměřený na výchovu psa. Je důležité, aby si štěně zvyklo a zažilo co nejvíce podnětů a situací, se kterými se v budoucnosti může setkat. Mezi to patří např. sekačka na trávu, jízda autobusem, čištění zubů...

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!