Tenhle pes byl v dodávce zavřený celý měsíc. Teď si konečně užívá normální život

Smutný pes

Přidal perimi3, dne 23. 05. 2018 ,  0x

Tenhle pes byl v dodávce zavřený celý měsíc. Teď si konečně užívá normální život

Žena procházela kolem zaparkované dodávky a uslyšela podivné zvuky. Nakonec jí to nedalo a skrz tmavá skla se podívala dovnitř. Podařilo se jí rozeznat přepravku a v ní i původce zvuků – belgického ovčáka. Uvězněný v dodávce

Pejsek nevypadal příliš dobře. Žena, která nechtěla být jmenována, mu chtěla pomoci, ale nedařilo se jí vymyslet vhodný a legální způsob. Kolem místa procházela pravidelně a je si tedy téměř jistá, že pejsek strávil v dodávce minimálně měsíc.

„Netušíme, jak to mohl zvládnout,“ řekla vedoucí centra útulku. „Podle několika svědků ho jednou týdně venčili. Naštěstí nebylo léto a velká horka...“

Výstraha pro majitele

Nakonec se žena rozhodla se žádostí o pomoc kontaktovat centrum pro záchranu psů. Vedení se snažilo celou záležitost právně ošetřit a pejska dostat z dodávky legální cestou.

„Neměli jsme s tím sebemenší problém. Vše proběhlo hladce a rychle,“ oznámila vedoucí centra. „Nejprve jsme kontaktovali majitele dodávky a upozornili ho na to, že by měl pejskovi zlepšit životní podmínky. Rovněž jsme zmínili to, že jeho současné jednání je v rozporu se zákony. A to bylo vlastně celé.“

Záchrana

Majitel slíbil, že pejskovi zajistí lepší prostředí. Když ale pracovníci centra o několik dní později dodávku kontrolovali, zjistili, že se nic nezměnilo. Tentokrát dodávku otevřeli a pejska si odvedli s sebou.

„Byl neskutečně nadšený z toho, že je venku z přepravky. Pořád běhal a měl radost z toho, že se může volně pohybovat.“

Konečně volný...

Pejsek se v současnosti nachází v péči ministerstva, nicméně centrum na něho neustále dohlíží a pečuje o něj. Je pochopitelné, že mu stísněné podmínky v dodávce způsobily poruchy chování.

„Ze začátku všechno hned zničil…“

Tým zkušených kynologů se snaží pejska znovu vychovat a dát mu potřebný výcvik. To mu ale nebrání v tom, aby si užíval znovunabytou svobodu.

„Má tolik energie a chuti do života. Pořád by si jen hrál,“ řekl jeden z pracovníků.


„I když je kolem spousta jídla, chce si hrát a běhat. Asi je to tím, že nikdy neměl moc prostoru. Teď si vychutnává tu absolutní svobodu a je konečně šťastný.“ 

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!