Tenhle husky se po 15ti letech na řetězu konečně dočkal milující rodiny

Smutný pes

Přidal perimi2, dne 21. 04. 2018 ,  0x

Tenhle husky se po 15ti letech na řetězu konečně dočkal milující rodiny

Ačkoliv bylo tomuhle huskymu už 15 let, nikdy před tím nebyl nebyl v žádném bytě, domě nebo boudě. Celý svůj život musel trávit venku na řetězu...


Smutný osud

V únoru se do areálu kvůli zřícené střeše na jednom z domů vydali hasiči. Během záchranných prací si povšimli staršího huskyho, který ale nebyl zrovna v nejlepším stavu.


Byl přivázaný na těžkém řetězu. Pokud mrzne a pes je mokrý, neměl by venku strávit déle než 30 minut. Husky se navíc nacházel v naprosto nevyhovujícím prostředí...


Měl sice k dispozici malou „boudu“ a kus střechy z auta, ale rozhodně se nejednalo o adekvátní ochranu proti nepříznivému počasí. Bylo tedy patrné, že majitel porušuje zákon.

Konečně přišla záchrana

Na celé situaci je ale nejsmutnější to, že husky jménem Klaudy na řetěze strávil celý svůj život. Jakmile na místo dorazili pracovníci útulku, snažili se majiteli vysvětlit, že svým jednáním porušuje zákon. Ten ale odmítal situaci sám řešit a raději na místě svěřil svého psa do péče útulku.

„Když jsem Klaudyho poprvé uviděla, byla jsem v šoku. Měl neuvěřitelně zacuchanou srst a byl extrémně vyhublý,“ řekla pracovnice útulku.

V útulku huskyho důkladně prohlédl veterinář. Všiml si, že má na zádech nárůstek a další vyšetření ukázala, že se jedná o nádor. Vzhledem k pokročilému věku psa ale operace nepřicházela v úvahu. Prohlídka rovněž odhalila to, že Klaudy vůbec neslyší.

Náročná změna prostředí

Husky  příliš dobře nezvládal změnu prostředí, byl nervózní, kolaboval a usínal. Manažerka útulku proto kontaktovala svou známou z hospice pro pejsky v pokročilém věku a pokusila se v zařízení obstarat huskymu místo.

„Přestože se pracovníci útulku setkali už s několika podobnými případy, bylo jim huskyho nesmírně líto,“ řekla majitelka hospice, která se Klaudyho nakonec ujala.

Přechodný domov

Převzetí do jiné péče ale prakticky nic nevyřešilo.

„Byl stále nervózní, neustále pochodoval z místa na místo. Měla jsem ho doma a pořád narážel do věcí. Nikdy před tím nebyl uvnitř nějakého bytu  nebo domu. Došlo mi, že to nebude vůbec lehké.“

Klaudy dělal všechno proto, aby se nové majitelce a jejím dětem vyhýbal.

„Vůbec s námi nechtěl trávit čas, radši se schoval do kouta,“ dodala. Majitelka se nakonec rozhodla, že na Klauda nebude tlačit a dá mu čas na to, aby si zvykl.

Neuvěřitelná proměna

„Zrovna jsem stála v prádelně. Cítila jsem, jak mi něco zavadilo o nohu. Otočila jsem se a Klaudy stál u mě a chtěl se se mnou mazlit. Všeho jsem nechala a začala jsem ho drbat. Vždycky, když jsem přestala, šťouchl do mě packou a chtěl, abych pokračovala. Asi mu došlo, že mu neublížíme.“

Husky se tedy zásluhou trpělivé péče začal pomalu zotavovat. Pořád si ale myslí, že se po procházce nebude moci vrátit do domu a bude muset čekat venku. Sám od sebe tedy nikdy nepřiběhne ke dveřím.


Cloudovi pravděpodobně kromě trpělivosti pomohlo i to, že se dostal do „psího kolektivu“, tedy mezi ostatní rodinné mazlíčky.

Nová rodina

Tento domov byl pro huskyho ale pouze přechodný. Když majitelku hospice kontaktovala rodina s žádostí o adopci, nezbývalo ji než žádosti vyhovět.

„Zájemce se k němu naklonil a Klaudy mu hned dal pusu. Bylo jasné, že se mu nová rodina líbí.“

Minulý týden se tedy husky konečně přesunul do svého nového domova.

Šťastný pes

„Nová rodina pro něho sestavila seznam věcí, které by si měl užít ještě před tím, než se odebere do psího nebe. Snaží se mu tak ukázat to, co ještě nikdy nezažil,“ řekla majitelka hospice. „Berou ho na procházky, protože na ně nikdy nechodil. Pořídili mu pohodlný pelech a kontaktovalo je také několik fotografů a psích masérů.“

Klaudy ale nedostal jen nový domov, s novým životem dostal i nové jméno Titus.

„Vypadá to, že si tenhle husky začal konečně pořádně vychutnávat svůj život.“

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!