Tato malá čivava byla zachráněna ze strašného místa. Teď konečně poznala, co je to rozmazlenost...

Smutný pes

Přidal terez, dne 31. 07. 2019 ,  0x

Tato malá čivava byla zachráněna ze strašného místa. Teď konečně poznala, co je to rozmazlenost...

Obrovské pole plné nemocných psů, staré matrace a pohovky, misky s kukuřičnou moukou… Právě takový pohled se naskytl zachráncům ze skupiny Slaught Survivors. Někteří psi měli úplně holou a červenou kůži kvůli infekcím, jiní se v dálce prali a ulovili něco malého. A to malé stvoření byla právě Ethel.

Takto vypadala Ethel, když ji zachránci našli.


Toto úděsné místo se nacházelo v Číně a bylo provozováno skupinou, která zachraňovala psy před porážkou. Byla to sice jejich poslední šance k přežití, ale jejich stav byl bohužel kvůli nedostatku prostředků velmi špatný.

Psi jedli kukuřičnou drť a leželi na starých špinavých matracích.


Když zachránkyně Gunn viděla Ethel, vůbec neváhala i přesto, že už má doma dalších 10 zachráněných čivav.

„Hned jak jsem ji viděla, věděla jsem, že musí jít se mnou. Byla hrozně vystrašená. Když jsem ji držela, hned se se mnou začala mazlit.“


Její kůže byla téměř holá, kvůli nevhodné stravě byla příliš slabá, její noha byla zraněná a zdálo se, že je úplně slepá. Její minulost není zcela jasná, ale Gunn si myslí, že byla buď vyhozena, nebo ukradena z něčí zahrady.

Stav psů byl velmi špatný.


V Číně jsou totiž psi poráženi na maso a je běžné, že společnosti platí řidičům, aby sbírali zatoulané psy, nebo dokonce aby kradli domácí mazlíčky. Jedním z největších čínských festivalů je Yulin, kde jsou zabity desetitisíce psů a koček pouze k jídlu.

Kvůli čínskému festivalu Yulin jsou každý rok poraženy desetitisíce psů a koček.


Ani u malých psů není žádná výjimka – zabíjí se stejně tak, jako velká plemena. Většina těchto psů je vařena zaživa – a to měl být také Ethelin osud.


Gunn vzala Ethel okamžitě k veterináři. Sice byla v hrozném stavu, ale po nějaké době správné stravy a léčivých koupelí vypadala hned lépe. Po měsíci péče byla připravena odletět se svou novou paničkou domů do Kalifornie.

„Když jsem ji viděla na letišti, uvědomila jsem si, jak moc se teď její život zlepší. Byla vyčerpaná, ale i tak jsem viděla malou jiskru v jejích očích.“


S ostatními psy se hned skamarádila a obzvláště s jedním čivavákem jménem Jose si prý extrémně padla do oka.

„Je to ta nejmilejší fenka. Myslím si, že ji určitě někdo musel milovat. Ráda se pusinkuje a s Josem jsou neustále spolu.“

Ethel a Jose jsou teď nerozdělitelní parťáci.


Ethel se sice stále léčí, ale její stav je už mnohem lepší. Dokonce i veterináři se do ní zamilovali.

„Ethel je zkrátka úžasná. I přes to, v jakém byla stavu, vždy vrtěla ocáskem. Teď se ji snažíme co nejlépe vyléčit a zachovat její zrak, dále se budeme soustředit na její zraněnou nohu a zuby.“

Psy aktuálně k adopci můžete najíte např. ZDE

Sice se zdálo, že je Ethel slepá, ale veterináři si myslí, že její zrak mohou zachránit. Do té doby ji bude její nová dočasná rodina co nejvíce rozmazlovat. Sice to ještě stále není oficiální, ale Gunn přemýšlí o tom, že by u nich Ethel zůstala. A Ethel by s tím zcela nepochybně souhlasila, svou novou rodinu totiž miluje.

„Ráda se mnou spí v posteli a já jí to vždy dovolím. Je to kouzelný pes, už teď jsem se do ní zamilovala.“


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!