Tahle žena našla vyděšeného „kojota“ ve skladovacím stanu, ale pak se ukázalo...

Smutný pes

Přidal hlavacova-jana, dne 10. 07. 2019 ,  0x

Tahle žena našla vyděšeného „kojota“ ve skladovacím stanu, ale pak se ukázalo...

Tenhle tvoreček se skrýval uvnitř skladovacího stanu na dvoře paní Laury S. Ta si nejprve myslela, že se jedná o kojota nebo jiné divoké zvíře...  

„Nevěděla jsem, co to je, protože to zvíře bylo hubené a vypadalo opravdu divoce,“ řekla Laura.

Podivné zvíře ve stanu

Laura objevila podivné zvíře, když se  její tři psi Reny, Fasta a Beverly rozběhli ke stanu a začali ho očichávat. Okamžitě zahnala své psy. Poté připravila vodu a jídlo a postavila je do stanu. Divoké zvíře totiž vypadalo, že potřebuje pomoc.

„Vrátila jsem se dovnitř, abych nakrmila i své psy,“ vypráví Laura. „Když jsem se vrátila ven, jídlo bylo úplně pryč, ale voda byla nedotčená.“ Také si všimla, že zvíře je pořád vzadu ve stanu.

Volal o pomoc, ale bál se...

Když se Lauřin manžel, Simon., vrátil z práce, šel se na zvíře podívat. Po chvíli zjistil, že je to vlastně pes. Když se k němu ale pokusili přiblížit, začal vrčet. Laura ale byla odhodlaná – pomalu se ke psovi vydala, ten stále kňučel a kvílel. Ale nehýbal se. Poté uviděla, že má na krku obojek.

„Jdi pro vodítko,“ řekla svému manželovi. Jenže pak se znovu podívala na psa. „To, co se zdálo jako obojek, byl ve skutečnosti rozedraný krk. Ten chlupáč měl zřejmě lano kolem krku a postupně si odíral chlupy a kůži. V tom okamžiku jsem začala brečet.“

Jak pomoct vyděšenému psovi?

Pár naštěstí našel způsob, jak psa úspěšně chytit. „Simon se k němu pomalu přiblížil a hodil na něj deku.“ Jakmile byl pes pod dekou, naložili ho do auta a jeli do chovatelské záchranné stanice. Odtud pak hned k veterináři. Cestou tam dali psovi jméno – Toby.

Jeho zranění na krku se ukázalo být velmi vážné – bylo hluboké a infikované. Manželé se obávali, že by mohlo jít o sepsi, život ohrožující infekci. „V tu chvíli jsme nevěděli, jestli přežije,“ svěřil se Simon.

U veterináře

Zranění bylo způsobeno lanem, které bylo okolo Tobyho krku. Musel být uvázán několik dlouhých  měsíců. Nikdo však nezjistil, odkud Toby pochází. Manželé Tobyho u veterináře každý den navštěvovali. A v té chvíli už jim bylo jasné, že si ho nechají.

„Na druhý den jsme našli v jeho výkalech lano,“ řekl Sean. „Toby ho pravděpodobně překousal. Měl obrovskou vůli žít.“

Toby se dočkal nového domova

O několik dnů později už si manželé Sulovi odvedli Tobyho k sobě domů. „Veterinář si chtěl psa nechat na pozorování celý týden. Toby byl ale natolik vystrašený, že se ho rozhodli poslat domů o pár dní dříve. Mysleli si totiž, že v klidném prostředí se zotaví rychleji,“ vypráví Laura.

Měli pravdu. Tobie se rychle uvolnil a jeho uzdravení pokročilo. Nejprve ho drželi uvnitř v psí ohrádce, ale po čase se Toby snažil dostat ven. „Věděli jsme, že je připraven vstoupit do rodiny.“ Přijali ho také ostatní psi manželů. Vždy, když si s ním hráli, byli velmi jemní, protože věděli, že Toby je zraněný.

Tobie se musel naučit žít doma

Tobie se bál nečekaných zvuků a nevěděl, jak správně pít vodu z misky. „Zřejmě nikdy nebyl uvnitř a neměl normální život,“ řekla Laura. „Všechno se ale rychle naučil od ostatních psů. Pokud jsou oni klidní a uvolnění, je klidný a uvolněný i Toby.“

„Po tom všem, čím si prošel, je to stále milující a důvěřivý pes,“ řekla Laura. „Odpustil to, co se stalo v jeho minulosti. Ví, jak vycházet s ostatními. Nyní si popravdě neumíme představit život bez Toby.“

„Kojot“ uvnitř skladovacího stanu 


Chlupáč byl vyděšený, ale volal o pomoc

„Okolo krku měl hluboké zranění.“

Kňučel a hlasitě kvílel, nutně potřeboval pomoc

Tobie v chovatelské stanici

„Měl vůli žít.“

A tady již Laura drží Tobyho na veterinární klinice

Zranění na krku bylo velice vážné – mohlo jít i o sepsi.

„Řekla jsem Simonovi: ‚Už je náš.'“

Sean drží Tobieho na klíně po vyšetření 


Z veteriny ho pustili o několik dní dříve. 


„Tři nebo čtyři dny po návratu z kliniky Tobie poprvé zavrtěl ocasem.“

Ostatní psi manželů Sulových.

Tobie po pár dnech začal Sulovým plně důvěřovat.

Od Tobyho záchrany uplynulo devět měsíců a Toby se stal důležitou součástí rodiny.

„Život bez Tobyho si nyní neumíme představit.“

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!