Tahle opuštěná fenka se na nikoho nechtěla podívat, pak si ale našla spřízněnou duši...

Smutný pes

Přidal perimi1, dne 13. 04. 2018 ,  0x

Tahle opuštěná fenka se na nikoho nechtěla podívat, pak si ale našla spřízněnou duši...

Těsně před začátkem loňských prázdnin se pitbulka jménem Roxie dostala do útulku. Byla vychrtlá a trpěla kožní infekcí v oblasti břicha. Netřeba dodávat, že se o fenku dlouho nikdo nestaral. Když ale zaměstnanci přišli na to, proč se k nim fenka pitbula dostala, začali ji litovat ještě mnohem více...


Smutná minulost

„Majitelé mi sdělili, že jim je k ničemu,“ řekl ředitel útulku. „Je zřejmé, že jim porodila několik štěňat. Pravděpodobně měli fenku doma jen kvůli tomu.“

Nikdo netuší, v jakých podmínkách Roxie žila. Podle kůže by se dalo soudit, že ji drželi buď venku, nebo zavřenou ve sklepě.

„Veterinář se domnívá, že musela dlouhodobě ležet na vlhké podložce. Odtud se vzala ta infekce, co má na břiše. Mohla ležet na promočeném ručníku nebo na novinách.“dodal ředitel.

Utrápená Roxie

Zdravotní problémy ale nebylo to jediné, co Roxie trápilo. Byla tak vyděšená, že ani nezvedla hlavu.

„Neustále měla sklopené uši a krčila se. Když se k ní někdo sehnul, rychle se za něj schovala a ani se na něho nepodívala. Bylo to neuvěřitelně smutné,“ poznamenal ředitel.

Nový kamarád

Roxie strávila šest týdnů na veterinární klinice, poté se dostala do centra pro pejsky s podobným osudem. Díky pamlskům a troše lásky se cítila mnohem lépe, ale v přítomnosti lidí byla stále velice ostražitá. To se ale změnilo, když potkala Augusta, pitbula, který se do centra dostal již v roce 2016. Byl vyhladovělý, postřelený a popálený, ale v centru se o něj dokonale postarali.


„August byl jeden z našich nejvážnějších případů,“ vysvětluje ředitel. „Seznámil jsem ho s Roxie a okamžitě se do sebe zamilovali. Bylo to poprvé, co se Roxie chovala jako pes.“

Běhali spolu venku a hráli si. Roxie byla díky Augustovi daleko šťastnější.

„Má velkou zásluhu na tom, že se Roxie uzdravila,“ přiznává ředitel. „Teď má Roxie mnohem vzpřímenější postoj a v přítomnosti ostatních psů jen září,“ dodává s úsměvem.


Čekání na adopci

Roxie se uzdravila, přibrala a teď se snaží získat lepší kondici. Dalo by se říci, že je připravená na adopci.  Zájemců je dostatek, ještě se ale nenašla rodina, která by jí poskytla nový domov. Díky množství zájemců si totiž mohou zaměstnanci útulku vybírat a popularitu Roxie využívají i na adopci ostatních psů. 

„Roxie zatím neměla moc štěstí,“ řekl ředitel. „To, že je s Augustem tak šťastná, mi dělá upřímnou radost. Možná si rozumí, protože mají stejně smutnou minulost..."


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!