Suterén opuštěného domu ukrýval smutného tvora...

Smutný pes

Přidal perimi2, dne 7. 05. 2019 ,  0x

Suterén opuštěného domu ukrýval smutného tvora...

Nebylo to poprvé, co sousedi slyšeli z vedlejšího opuštěného domu štěkot....

Opuštěný dům

„Už se párkrát stalo, že se tam někdo zbavil psa. Prostě ho vysadil a nechal ho, aby se o sebe postaral sám. Měl si sám zajistit potravu i najít vodu“, vysvětluje sousedka, která nechtěla být jmenována.

Sousedé se nakonec společně odvážili vkročit do domu a pomoci tak několika vystrašeným štěňatům. Trvalo ale dlouho, než byl nalezen i bernardýn jménem Bentley.

Bernardýn Bentley

Tenhle pětiletý bernardýn byl několik let úmyslně zamčený v suterénu zchátralé budovy. Byl tu zavřený sám a po tmě, nebyly tu schody ani žádná jiná možnost útěku. Když štěkání neustávalo, zavolali sousedi pracovníky úřadu, který za opuštěný dům odpovídá. Pejsek ale ještě neměl vyhráno...


„Jeden musel uvolnit zeď a druhý ho musel vytáhnout. Ti muži jsou skuteční hrdinové,“ napsal úřad na svých sociálních sítích. „Dorazili jsme, jak nejrychleji to šlo a ihned jsme pejskovi zajistili odbornou veterinářskou pomoc.“

Zdravotní komplikace

Bernardýn byl silně podvyživený. Pokud by v suterénu strávil o něco delší dobu, začaly by mu pravděpodobně selhávat vnitřní orgány. Byl ve smrtelném ohrožení.


„Kolaboval. Byl vážně nemocný a dehydratovaný. Kromě toho byl samá kost,“ řekla pracovnice úřadu.

Pejsek měl na krku obojek. Ke krku ale přiléhal tak těsně, že kvůli němu nemohl ani zvednout hlavu. Ke svým zachráncům byl však neskutečně milý. Na základě toho se pracovníci úřadu domnívali, že musel nějaký čas strávit v milující rodině.

„Byl tak vděčný, že jsme ho zachránili a doopravdy byl rád, že je z té díry venku.“

Z nejhoršího venku

Postupně začal dostávat pravidelný přísun tekutin a stravy. Tím pádem začal i nabírat váhu a viditelné kosti se začaly postupně vytrácet.


„Měl hlad a v suterénu neměl nic k jídlu. Byly tam jen kousky dřeva a ty žvýkal.“

S pejskem to konečně začínalo vypadat dobře. Pak se ale stalo něco úžasného. 

Malý zázrak

Bentleyho rodina viděla na sociálních sítích úřadu jeho fotky a okamžitě ho poznala. Bernardýn se jim ztratil o Velikonocích, pravděpodobně jim ho nikdo odcizil přímo ze zahrady. Neměl žádný mikročip a rodina tedy netušila, co se s jejich mazlíčkem stalo. Moc dobře si ale pamatovali, že má na uchu drobné poznávací znamení.

 

„Hledali ho více než měsíc, takže to pro ně byla skvělá zpráva,“ řekla pracovnice úřadu. „Mysleli si, že ho už nikdy nenajdou. Nemohli uvěřit tomu, v jakém je stavu.“

Šťastný konec

Bentley má před sebou ale ještě dlouhou cestu. Chvíli potrvá, než se z něho opět stane zdravý a vitální pes, nicméně jsou neskutečně šťastný, že je znovu se svou milovanou rodinou.

„Každého to chytne za srdce. Rodina ho tak milovala a hledala. Teď si konečně můžou vychutnat, že ho mají zpět.“


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!