Statečná pitbulka si všimla požáru, zachránila tak svoji rodinu

Kuriozity

Přidal kata, dne 11. 02. 2018 ,  0x

Statečná pitbulka si všimla požáru, zachránila tak svoji rodinu

„Kdyby nás Roxy nevzbudila a nevarovala, těžko říct, jak by to dopadlo.“

Každý na první pohled pozná, že Roxy je miláček. Tato obrovská pitbulka mnohem raději rozdává pusinky a mazlí se, než hlídá dům. Vše bylo ale jinak, jakmile se její rodina ocitla v nebezpečí.


Roxy varovala rodinu

To přesně se stalo jedné úterní noci, když dům rodiny Lepařů začal hořet. Roxy však nezaváhala ani chvíli a hned začala jednat.

„Pravidelně spí v posteli (s námi) a v noci chce v její obvyklou hodinu vstávat,“ řekl otec rodiny, pan Lepař. „Stačí jí říct, ať ještě spí, a je v klidu. Tu noc ale štěkala jako o život a neutišilo ji vůbec nic,“ dodává.


Nebezpečný požár

Okolo druhé hodiny už to pan Lepař nevydržel a vzal Roxy na rychlou procházku. Po návratu však stále seděla u dveří a kňučela, štěkala a podivně kvílela. Uvědomil si, že něco není v pořádku. Otevřel dveře do kuchyně a naskytl se mu strašlivý pohled na plameny šlehající všude kolem. Požár způsobil sporák, který někdo zapomněl večer vypnout. Stihli však zareagovat včas a vše uhasit.„Nevím, co by se stalo, kdyby nás Roxy neupozornila,“ strachoval se pan Lepař. „Plameny byly jen pár centimetrů od vysoce hořlavých předmětů,“ zmínil.

Roxy a máma Sissy

Lepařovi kromě Roxy vlastnili ještě její mámu Sissy. Roxy se od ní hodně naučila a tvořily nerozlučnou dvojici. Byla jako její stín. Když Sissy nešťastně zemřela, Roxy to velice zasáhlo.„Pro Roxy bylo velice těžké naučit se žít bez ní, ale postupně se se ztrátou smířila a začala se znovu smát,“ vzpomínal pan Lepař.

Roxy si hraje s dětmi a je šťastná, když může být v jejich přítomnosti. Je velmi milá, chytrá a věrná. Nikoho by nenapadlo, že tato mohutná psí slečna rádoby bojového plemene je ve skutečnosti takové zlatíčko.


Nezasloužená pověst

Rodina Lepařů si je jistá, že negativní pověst si pitbulové nezaslouží. „Je to stejné jako u všech ostatních psů. Co do psa dáte, to vám vrátí. Záleží jen na vás. A Roxy je naše hrdinka,“ usmívá se rodina.


Roxy miluje děti a ráda si s nimi hraje. Chová se k nim velice opatrně a dovolí jim vše.


Často pobíhá po zahradě s kluky, kteří jezdí v autě. Právě v těchto chvílích je naprosto šťastná.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!