Slepý pes strávil 14 let přivázaný na řetězu, nyní je konečně milován

Kuriozity

Přidal kata, dne 9. 02. 2018 ,  0x

Slepý pes strávil 14 let přivázaný na řetězu, nyní je konečně milován

„Jediné, co s sebou měl, byl starý tenisový míček. Vrtěl ocasem naprosto vždy, když se k němu přiblížil nějaký člověk. Tak moc toužil po tom si s někým hrát...“

Diesel je čtrnáctiletý psí senior. Celý život byl přivázaný k řetězu. Nikdy nepoznal, co je to trávit čas s milující rodinou na teplém gauči. Co ale za příběh Diesela vlastně stojí?

Přišla záchrana a naděje

O situaci se dozvěděl majitel záchranné stanice, pan Karas. Rozhodl se Dieselovi pomoct. „Každý pes si zaslouží být milován. Diesel už čeká na tuto šanci dost dlouho.“ Nastal čas, aby konečně poznal normální život mimo řetěz.

Pokus o záchranu se nesetkal s nadšením

„Když jsem poprvé vyjádřil své odhodlání ho zachránit, dočkal jsem se od svých přátel skeptického přístupu,“ řekl Karas. „Tvrdili, že se už nezvládne přizpůsobit životu v domě, a že by měl zůstat na řetězu. Někdo dokonce vyslovil myšlenku ohledně eutanázie,“ kroutí hlavou Karas. Původní majitelé s jeho odebráním sice nesouhlasili, ale později uznali, že je jim to vlastně jedno, jen chtějí za psa zaplatit...

Všechno bylo v pořádku

Přes to všechno poslal Karas dobrovolníka, který šel Diesela vyzvednout. Od první chvíle si se psem padli do oka. Byl tak vděčný a šťastný, že je konečně osvobozen od těžkého řetězu, že si chtěl hned hrát.

„Přinesl si svůj starý tenisový míček a nepřestával vrtět ocasem. Pobíhal kolem v naději, že si s ním někdo bude hrát,“ říká Karas. „Bez problému nastoupil do auta, sám jsem byl překvapený,“ dodává.

Rychlá adaptace

Diesel byl ihned umístěn do domu jeho nové rodiny. Okamžitě vyskočil na pohovku a pohodlně se uvelebil. Vypadal šťastný. Nikdo nevěřil tomu, že se dokáže přizpůsobit tak rychle. Celý rodina to považovala za malý zázrak.

„Po čtrnácti letech strávil první Vánoce se svou rodinou. Spousta lidí, co zná jeho příběh, mu poslala dárky,“ řekl Karas. „Běhal kolem vánočního stromku a kradl z něj ozdoby,“ usmál se.

Handicap ho nezastaví

Jeho zdravotní stav se zlepšil, stále tu ovšem byla jedna nepříjemná věc. Diesel byl zcela slepý. Velmi rychle se však naučil s tímto handicapem žít. Miluje všechny členy své rodiny a hraje si s jinými psy a kočkami. Zbožňuje tenisové míčky. Jeho nová majitelka mu jich zajistila od místní firmy celou stovku, takže byl v sedmém nebi.

Diesel má nyní vše, co potřebuje. Teplý domov a milující rodinu. A je konečně šťastný tak, jak si to zaslouží.

Smutný příběh se šťastným koncem. Kdyby se více lidí neohlíželo na okolí a předsudky, mohlo by takových příběhů být mnohem více...

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!