Slepého psa našli v horách po 8 dnech, poté co zmizel

Kuriozity

Přidal gomm, dne 17. 03. 2017 ,  0x


Tohle je Sage, starší slepý labradorský retrívr, který oslepl kvůli zelenému zákalu. Ovšem před necelým měsícem Sage zničeho nic zmizel a majitelé ho hledali více než týden.

Jeho majitelka Duty Coleová své rodině sdělila, že si na hodinu lehla na gauč a její slepý 12-ti letý labrador jednoduše zmizel. Ale naštěstí se chlupáč po 8 dnech vrátil domů, a to díky dobrovolnému hasiči.

V prvních dnech rodina poprosila všechny známé a lidi, které při hledání našla o pomoc - ale bez úspěchu. Každou hodinou, každým dnem to bylo horší, celá rodina se již téměř smířila s tím, že se Sage už nikdy nevrátí. Věděli, že v lesích je plno predátorů, kteří mohli slepého psa jednoduše ulovit. „Celá naše rodina a pár přátel hledali dnem i nocí. Hledali jsme naprosto všude“, říká Coleová.

Naštěstí, Sage objevil dobrovolný hasič, který byl jako každý den na vycházce se svým psem. „Nejdříve jsem si myslel, že je to baťoh, který unáší proud vody. Byl úplně bez života, bradu měl přesně na úrovni hladiny vody a vůbec se nehýbal. Jakmile jsme ale zjistili, že je naživu, ihned jsem vyrazil a objal jsem ho. Následující noc bylo velmi nepříznivé počasí, Sage by sám další noc v horách pravděpodobně nepřežil“, vypráví Dan Estrada, dobrovolný hasič z Kalifornie.

Sage, slepý 12-ti letý labradorský retrívr, který byl ztracený 8 dní

Ztráta postiženého psa zasáhla celou rodinu, která ho dnem i nocí nepřestala hledat

Již se téměř smířili s nejhorším. V lesích je mnoho predátorů, např. pumy.

O více než týden později Sage našel tento hasič. „Když jsem zjistili, že je naživu...“

„Skočil jsem do proudu vody a objal ho.“ A vyrazili směrem k majitelce Sage.

Zachránce Dan dodává, že by Sage další den v divočině pravděpodobně nepřežil. Blížila se totiž velká bouře.


Přečtěte si: Pes přemohl slepotu echolokací


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!