Rodina požádala útulek o utracení psa, protože byl „příliš starý“

Smutný pes

Přidal krecek, dne 26. 05. 2018 ,  0x

Rodina požádala útulek o utracení psa, protože byl „příliš starý“

Poté, co celý svůj život prožil v jedné rodině, byl tenhle německý ovčák jménem Rocky přivezen do velkého veřejného útulku v Texasu. Jeho majitelé jako důvod uvedli, že už je prý „příliš starý.“ Než odjeli, dokonce požádali pracovníky útulku o jeho utracení. Ale zaměstnanci útulku viděli, že Rockymu zbývá ještě spousta života a energie, logicky tak veterinární lékař odmítl požadavek splnit.

„Rocky se hodně trápil. A bylo to vidět.“

Ve chvíli, kdy dorazil do útulku, byl doslova „na dně.“ Přestože byl nejmilejším psem široko daleko, byl zmatený a nevěděl, co se s ním vlastně děje. Pracovníci útulku se o něj díky tomu začali bát...


„Jen pořád seděl a trpělivě čekal, až si pro něj jeho rodina přijede. Netušil, že ti se už nikdy nevrátí.“

Takhle popsala jeho smutný stav Katka, která vypomáhá v útulku, který se Rockyho ujal.


Jelikož bylo zjevné, že Rocky potřebuje specializovanou zdravotní péči, obrátil se útulek s prosbou o pomoc na psí záchranáře. Ti rychle souhlasili a převezli Rockyho do Virginie, kde začala Rockyho dlouhá cesta k uzdravování.

Byl léčen na alergie a zablešenou infikovanou srst. Byl také nadmíru vyhublý a velmi ho znervózňovali ostatní psi. Ale to, po čem Rocky nejvíce toužil, byla láska a pozornost – něco, co mu nikdo během posledních deseti let života nenabídl.

Rocky je ten nejsladší pes!


„Rocky je ten nejsladší, nejúžasnější pes,“ rozplývá se Katka na sociální síti. „Nikdy jsem ho neslyšela štěkat, nikdy nic nezničil, nikdy se nepřidal ke konfliktům ostatních psů, vždy jen odešel jinam. Nikdy dříve v životě asi neměl žádné hračky, takže mu chvilku trvalo, než přišel na to, jak si s nimi hrát. Když si na něj lidé udělají čas a chvilku se s ním mazlí, je potom tak neuvěřitelně vděčný... To se k vám pak natáhne a absorbuje všechna ta lásku. Rockymu v jeho předchozím životě projevovali tak málo náklonnosti, že on teď de facto vůbec nic nežádá.“

Rockymu se už vede lépe


Přestože Rocky už není nejmladší pes, stále má ještě spoustu energie a chce se učit novým věcem. Katka s ním aktivně pracovala na odstranění strachu z jiných psů, a přestože se jich stále bojí, vede si každým dnem lépe.

„Pořád mi chce dělat radost, takže se neustále snaží, abych měla radost.Je opravdu sladký.“


Rocky si užívá procházky, miluje jízdu autem a strašně rád setrvává v blízkosti své adoptivní rodiny. Chce mít na blízku někoho, kdo ho miluje.

Ošetřovatelé teď pro něj hledají novou rodinu, která se o Rockyho postará a poskytne mu pozornost a lásku, po které tolik touží....

„Je to velmi klidný a jemný pes,“ popisuje Kathy.

„Málokdy něco vyžaduje. Přála bych si Rockyho poznat dříve, ještě předtím, než ho jeho neveselý život dostal na samotné dno.“
„Přáli bychom mu novou rodinu, která ocení, jak moc je výjimečný, a se kterou báječně prožije svoje poslední roky.“

edit: Po zveřejnění článků o Rockym na sociálních sítích se přihlásily doslova stovky zájemců, takže dnes si může Rocky vybírat!

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!