Pudl Figgy ve svých 18ti konečně našel nový domov, kde už si nikdo nemyslí, že je hloupý

Kuriozity

Přidal RadDob, dne 10. 01. 2018 ,  0x

Pudl Figgy ve svých 18ti konečně našel nový domov, kde už si nikdo nemyslí, že je hloupý

Nemůžeme si jej nechat, protože manželka ho už nemá ráda. Stávají se mu nehody, je slepý, ale schopný pohybu, trpí artritidou a nemá žádné zuby,“ s těmito slovy přivezli majitelé 18ti letého pudla jménem Figgy k veterináři na utracení. Tvrdí, že je totiž hloupý, což je důvod, proč si svého čtyřnohého člena rodiny už nemůžou dále nechat. Ovšem zdánlivě smutný příběh má šťastný konec. Zaměstnanci veterinární stanice se totiž do malého pudlíka okamžitě zamilovali a bylo rozhodnuto. Figgy za žádnou cenu utracen nebude.Na základě nejrůznějších testů, byla Figgymu zjištěna slepota, artritida a po vyšetření pusy bylo nalezeno spousta shnilých zubů. Ale i přesto všechno je Figgy na 18letého psa zdravý a nikde není důvod k tomu ukončit jeho život. Pokusili se tak kontaktovat útulek pro psí seniory Muttville, zdali nenajdou pro Figgyho jeden pokoj navíc. Povedlo se a ihned byl převezen do San Francisca do jejich péče.


Od majitelů, u kterých byl nechtěný, do milujícího domova

I tady se našli lidé, které svou roztomilostí okouzlil a zakladatelka Muttville Senior Dog Rescue, Sherri Franklin, si místo toho vzala Figgyho s sebou domů. Po tom všem, čím si prošel, a kvůli jeho slepotě, mu chtěla dopřát klidný a tichý pobyt u sebe doma.

„Byla to úplná láska, spal u mě v náručí. Prostě jsem si ho zamilovala,“ řekla Sherri.


Netrvalo to ani 4 dny a ozval se někdo, kdo chtěl Figgymu dopřát milující domov, kde by mohl v klidu a obklopen láskou dožít své poslední dny. Figgy byl přidán na webové stránky Muttvillu jako hospic pes, tedy pes, který je velmi nemocný a potřebuje domov, kde stráví zbytek svého života. A tak přišla Eilleen, která už v minulosti z tohoto útulku adoptovala spoustu pejsků na dožití. Jakmile viděla jeho fotografii, věděla, že si ho musí vzít pod svá křídla.

„Něco na něm bylo, co mě k němu volalo,“ řekla Eileen. „Bude to již náš pátý hospic andílek.“


Figgy tak našel nejen nový domov, ale i novou kamarádku v podobě Miss Abbie, fenky, která byla také dalším přírůstekem v Muttville. Eileen s nimi tráví každou volnou chvíli a všichni dohromady si užívají společný čas, i když se neví, jak dlouho jejich momenty pohromadě jako rodina budou trvat. Ale to je nijak netrápí, jako nová rodina si užívají teplo domova a jeden druhého.

„Prostě si nemohu pomoct. Při pomyšlení, že tito drahouškové daly všechnu svou lásku a oddanost někomu po celý život, nezaslouží si zemřít sami v útulku,“ svěřuje se Eileen. „Zaslouží si lásku, pohodlí a ochranu, než nás nadobro opustí. A já vím, že jim toto všechno mohu poskytnout.“

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!