První pes na světě, který byl před soud předvolán jako svěděk

Kuriozity

Přidal monikas123, dne 16. 11. 2019 ,  0x

První pes na světě, který byl před soud předvolán jako svěděk

V případu na Kanárských ostrovech šlo o týrání zvířat. Hlavní poškozenou v tomto případě byla majitelka feny a vlastně spíše fenka samotná, která byla následně předvolána před soud jako svědek.

Dle samotného vyjádření soudce šlo především o to, aby i skrz média poukázal na problematiku týrání zvířat.


Mluvčí soudu médiím následně vysvětlovala, že rozhodnutí o předvolání feny se před tím nikdy nestalo.


Obžalovaným je Sergio M.J., který údajně fenku zavíral do šatníku a házel s ní do popelnice.


Dle majitelky (Adriany Naranjové) se týrání stupňovalo 7 let a nyní, během průběhu soudů, se fenka zotavila a nemá žádné fyzické trvalé následky.


U soudu svědectví psů není výjimkou, kdy ovšem jde o policejní či psy z jiných záchranných složek. Tito psi obvykle svědčí na základě pachové stopy. Jednou kuriozitou z roku 2014 je svědectví ve Francii, kdy byla předvolána fenka labradora, která usvědčila (kromě jiných důkazů) vraha své majitelky svou reakcí...

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!