První návštěva veterináře: Jak se připravit?

Rady začátečníkům

Přidal dominik, dne 21. 10. 2016 ,  0x


Štěně (nebo i dospělý) pes se o Vás doma ani pořádně neohřál a už ho čeká návštěva veterináře. Pokud chcete průběh psovi co nejvíce zpříjemnit, čtěte dále.

Přečtěte si: Kdy očkovat štěně

Pokud nechcete, aby se pes tvářil před návštěvou veta, jako ten na videu pod tímto článkem, musí být jeho první lékařská vyšetření co možná nejvíce pozitivní.

První návštěva veterinárního lékaře nemusí být pro psa stresující

Níže si vyjmenujeme pár bodů, které když dodržíte, je možné, že se štěňátko na veterináře bude i těšit.

  • Plánujete jet k veterináře automobilem a štěně před tím jelo autem pouze 1x nebo 2x? Určitě udělejte pro štěně ještě jeden výlet před první návštěvou veta. Cestu autem si tak spojí s pozitivem, ne s lékařskou prohlídkou.
  • Návštěvu naplánujte hned po otevírací době, kdy bude v čekárně méně lidí, navíc bude čekárna i celý objekt vyčištěný. Štěně není odolné vůči různým onemocněním jako dospělý pes. Štěně mj. nebude frustrované z dlouhého čekání, resp. z ostatních psů v čekárně.
  • Na veterináře si předem připravte všechny otázky, které Vás napadnou. Žádná otázka není hloupá. Lepší se zeptat, než v budoucnu narazit.
  • Přineste si pár oblíbených pamlsků (sýr, piškot, granulku) a dejte je veterináři, ať jej podá štěněti. Štěně si veta poté „zamiluje”.
  • Při první prohlídce by se veterinární lékař měl zeptat na plno věcí, např.: zda je štěně očkované, odkud jej máte, zda má průkaz původu, očkovací průkaz atd. S sebou si určitě nezapomeňte veškeré potřebné dokumenty (v praxi obvykle postačí očkovací průkaz).
  • Během vyšetřování štěně, resp. psa v klidu přidržujte, mluvte na něj klidným hlasem. Nebojte, jako blázen před veterinářem určitě vypadat nebudete, naopak u něj „povýšíte”.

Mohlo by Vás zajímat: Odčervování u štěňat


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!