Přinesla domů 5 štěňat, naštěstí tomu pátému pomohl vánoční zázrak

Kuriozity

Přidal valenka21, dne 11. 01. 2018 ,  0x

Přinesla domů 5 štěňat, naštěstí tomu pátému pomohl vánoční zázrak

Ve chvíli, kdy si většina lidí užívala pohodové vánoční atmosféry v teple svých domovů, Tessa Lee stále seděla v kanceláři nadace pro zachraňování zvířat v Edmontonu, když jí zazvonil telefon. Neodložitelný případ již čekal na její akci...

„Byli jsme kontaktování ohledně pěti štěňat, která se nacházela v zanedbaném stavu na soukromém pozemku zhruba 45 minut západně od Edmontonu. Všechna štěňátka byla vyčerpána a dehydratována,“ uvedla Tessa Lee.Lee okamžitě vyrazila, získala přístup k nemovitosti a začala jednat. Přestože uviděla více zvířat, která zřejmě nebyla v dobrém stavu, mohla vzít jen pět štěňat, jelikož ta už byla promrzlá na kost. Když je odvážela k sobě domů, nebyla si jistá, zda se jim podaří přežít noc.Věděla, že čas je proti ní a musí jednat rychle, aby zachránila pět malých nevinných životů „Posoudila jsem úroveň jejich dehydratace, uložila do tepla a podala jim tekutiny“, řekla Lee.

„Pro zvýšení hladiny glukózy jsem vyzkoušela javorový sirup, který jsem podávala pomocí injekční stříkačky každé dvě hodiny“, dodala.

Rodina Lee pejsky vřele přivítala

Pro Lee a její spolupracovníky je typické, že pokud se zvíře ocitne v nouzi, pomohou mu kdykoli. Proto to pro členy rodiny nebylo nic překvapivého a všichni přijali malá štěňátka s otevřenou náručí.

„Moje rodina už tak trochu počítá s tím, že se u nás na Vánoce objeví nějaký speciální host. Může to být kotě, štěně nebo dokonce i jehně“, vysvětlila Lee. „Zjistili jsme, že v tomto ročním období mnoho rodin cestuje, a proto je hlášeno více zvířat v tísni, která potřebují pomoc. Naše telefony během vánočního období prakticky nepřestanou zvonit.“


Poctivá péče přináší ovoce 

Na Štědrý den to vypadalo, že péče je úspěšná a štěňátka se pomalu dávají dohromady. Až na jedno. Malá vyzáblá holčička s hebkou srstí vypadala stále špatně. Lee ji pojmenovala Ruby a věděla, že následujících 24 hodin bude pro její život rozhodujících.

„Je to bojovnice a zkouší vstát,“ napsala Lee ve svém příspěvku na Facebooku. „Držte jí prosím palce.“


Zázraky se dějí

Lee věřila, že se stane zázrak. A toho krásného vánočního rána se opravdu stal. Zesláblé štěně v noci zabojovalo, a ve dne se konečně postavilo na všechny čtyři tlapky – alespoň na chvíli.

„Všem veselé Vánoce! Děláme pokroky!,“ připnula Lee na Facebook. „Včera tato holčička neměla sílu, aby se sama postavila, dnes už se jí to podařilo.“

Přišla velká podpora od veřejnosti

Lee se dostalo obrovské podpory a začaly přicházet nabídky od lidí, kteří by Ruby přijali a byli ochotni se o ni postarat. Ačkoli se její stav zlepšoval, stále ještě byla v ohrožení života. Vyžadovala péči 24 hodin denně.

Péče o odložená štěňata nebylo snadné, Lee ale ničeho nelitovala. „Některé případy vyžadují obrovské úsilí, odhodlání a čas. Každé dvě hodiny musíte malá miminka krmit, a také je ostražitě sledovat celou noc,“ uvedla. „Každé zvíře si zaslouží péči a my děláme vše, co je v našich silách, abychom ji poskytli na 100%.“

Pokud všechno půjde podle plánu, Lee očekává, že štěňata budou připravena k odchodu do nových domovů během února. Lee na závěr poskytuje jednu velmi důležitou radu:

„Pokud zvažujete pořízení si vašeho mazlíčka, zajistěte mu kastraci. Jedině tak budeme předcházet podobným situacím, jako byla ta naše“.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!