Pouliční fenka se vloudila na moji zahradu, nechala tu 9 štěňat

Smutný pes

Přidal Ivetka2, dne 22. 05. 2019 ,  0x


Springy je jméno fenky křížence, která sice neměla domov, ale v sousedství ji všichni znali. V krmení a péči o ni jsme se všichni střídali. Ale jednoho dne vlezla k nám dozadu na zahradu a vrhla 9 štěňat.

Úplně vyděšená jsem kontaktovala místní útulek, který mi překvapivě rychle přijel na pomoc. Lidi z útulku jsem musela varovat, protože fenka nebyl důvěřivá k cizím lidem a již dříve někoho napadla. Mohla být navíc agresivní díky nově narozeným štěňátkům…


pouliční_fenka_psi_pes_bez_domova_pomoc_psum_na_ulici_obrázky_štěňat_štěňátek1


Ale ve skutečnosti, když přijeli, Springy je přivítala s nadšením, jako kdyby věděla, že jí přišli na pomoc. Lidé z útulku vtipkovali, že musí cítit jejich pamlsky, a proto je hodná. Nicméně, pro všechny bylo její chování příjemným překvapením.


pouliční_fenka_psi_pes_bez_domova_pomoc_psum_na_ulici_obrázky_štěňat_štěňátek2


Snažila jsem se, aby měla fenka se štěňaty pohodlí. Bylo velmi těžké si získat důvěru. Springy mě znala, nechala se nakrmit, pohladit nebo prohlédnout. Ale hlazení jejich štěňat, to mi z počátku nedovolila...


pouliční_fenka_psi_pes_bez_domova_pomoc_psum_na_ulici_obrázky_štěňat_štěňátek4


Asi za půl hodiny záchranáři s mojí pomocí začali pomalu vytahovat jedno štěně za druhým…


pouliční_fenka_psi_pes_bez_domova_pomoc_psum_na_ulici_obrázky_štěňat_štěňátek5


A jak bylo vidět, fenka to pochopila.


pouliční_fenka_psi_pes_bez_domova_pomoc_psum_na_ulici_obrázky_štěňat_štěňátek6


Po necelé hodině jsme konečně fenku spolu se štěňaty naložili do auta a vyrazili na veterinární vyšetření. Prohlídka u veterináře proběhla úspěšně. Nakonec se fenka dostala do dočasné péče a štěňátka dostali jména: Dandeli, Jasmín, Monarcha, Motýlek, Lady, Cater, Dragon, Sunshine a Roly.


pouliční_fenka_psi_pes_bez_domova_pomoc_psum_na_ulici_obrázky_štěňat_štěňátek7


Nyní se Spring i Štěňata mají skvěle. Jakmile budou štěňata dostatečně stará, všech 10 psů bude hledat nové domovy. Překvapivě, nyní už máme 6 rezervací na štěňátka, Spring si pravděpodobně s jedním štěňátkem nechám sama.

Samanta Hagar, Los Angeles

Podívejte se na video

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!