Pod fenkou shar-pei se probořil led, hasiči zasáhli právě včas

Kuriozity

Přidal valenka21, dne 19. 01. 2018 ,  0x

Pod fenkou shar-pei se probořil led, hasiči zasáhli právě včas

Psí slečna Lilly, fenka plemene shar-pei, ve svém krátkém kožíšku s vráskami zřejmě nebyla stvořena pro chladné zimní počasí, to jí ale nezastavilo, opustila domov a vydala se za dobrodružstvím. Brzy se dostala do vážných problémů.

Probořil se pod ní led

Ráno 30. prosince dobrovolní hasiči v Oaklandu v New Jersey dokončili náročný zásah kvůli požáru, když v tom obdrželi třístý telefonát tohoto roku.

Svědkové na pobřeží uviděli Lilly, která před dnem odešla ze svého domova v sousedním městě, a procházela se po tenkém ledě. Po chvíli jí led neunesl a propadla se do řeky.

Lilly byla ještě malé štěně, kterému mohl náhlý pokles teploty ohrozit život.

Přestože hasiči častěji zachraňují kočky, které uvíznou v korunách vysokých stromů, hasiči nezaváhali a kolem druhé hodiny ranní se vypravili zachránit promrzlé štěně.

„Bylo velké štěstí, že jsme se zrovna nacházeli na stanici, takže jsme mohli prakticky hned vyrazit,“ uvedl hasič jménem Hudson.

Rychlá záchranná akce

Když požární vozy dojely na místo, hasiči ihned zahájili akci a sestoupili po sněhu a ledu ke štěněti bojujícího o život.

„Šéf byl na ledě první. Za pomoci dalšího kolegy se mu povedlo prolomit led a dostat se až k fence. Viděli její hlavu nad vodou, pohyby tlapek snažící se o udržení naživu se ovšem zpomalovaly. Během několika minut ji však zvládli za pomoci výbavy stabilizovat a odtáhnout na břeh,“ uvedl hasič.

Fenka se třásla a byla letargická, tělíčko měla poškrábané od ostrého ledu. Byla ve vodě zhruba 10 až 15 minut a podle hasičů projevila obrovskou bojovnost.

„Ani člověk by nemusel v tak ledové vodě přežít,“ vysvětloval Hudson. 

Konec dobrý, všechno dobré

Hasiči zabalili Lilly do přikrývky a odvedli na hasičskou základnu. Přestože neměla obojek, díky jejímu výraznému vzhledu hasiči snadno určili, že se jedná o plemeno shar-pei. Fenka zmizela ze sousedního města, kde po ní už pátrali.

Byla velmi šťastná, když se konečně znovu setkala se svojí rodinou, která nevěřila vlastním očím.

Podobný příběh se nedávno stal i štěněti německého vlčáka (více zde)

Pes, navíc štěňata nedokážou pochopit, že pod nimi led může prolomit. Odpovědnost je vždy na majiteli. Přestože v těchto případech byly hasiči excelentní, neměli by na ně lidé spoléhat a svého nejlepšího přítele si dostatečně hlídat... V České republice minulý rok skočil člověk s dobrým srdcem pro psa do peřejí ledové vody. Pes naštěstí po pár set metrech vyplaval na břeh. Jeho zachránce ale takové štěstí neměl...

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!