Pes s opravdu „netradičním obličejem“ našel rodinu, která ho miluje jako dokonalého

Kuriozity

Přidal laniceva, dne 16. 03. 2018 ,  0x

Pes s opravdu „netradičním obličejem“ našel rodinu, která ho miluje jako dokonalého
„Doma nám pomáhá, a především je konečně šťastný. Pořád vesele vrtí ocasem.“

Nikdo první týdny nevěřil, že Mury přežije....

Jednoho dne našli záchranáři Muryho a jeho tři sourozence. Dosud neznámý člověk totiž vyhodil dvanáct týdnů stará štěňata ven k silnici. Po převezení na veterinu se u nich bohužel objevily příznaky neštovic. Tento virus je pro tak malá miminka obvykle smrtelný. Napadá totiž nervovou soustavu a organismus mladého štěněte v naprosté většině případů nemá šanci se úspěšně bránit.


Příznaky nemoci

„Držel jsem ho na stole a hladil ho. Najednou jsem ucítil, jak jeho čelist cvakla. Je to jeden z typických příznaků tohoto onemocnění,“ řekl veterinární lékař. „V tomto případě není možná léčba. Zkrátka neexistuje. Dostaví se záchvaty, které postupně poškozují mozek,“ dodal smutně.


Náročné rozhodnutí

Veterinář musel učinit obtížné rozhodnutí. Rozhodl se dát Murymu poslední injekci, aby spokojeně usnul a nic ho už nebolelo. Když měl ale již Muryho připraveného a v ruce injekční jehlou s látkou pro eutanazii - změnil názor. „Vzal jsem ho ke stolu a on začal vrtět ocasem. Nedokázal jsem to,“ přiznává.


Muryho se brzy ujala skvělá majitelka.

Jenže šance, že Mury přežije, byla velice malá. Jedna z jeho sestřiček již zemřela. Podařilo se pro něho zajistit alternativní léčbu, díky které se zlepšoval. Stále bojoval se zdravotními obtížemi, mezi které patřily i záchvaty, které ale postupně ustopovaly. Jeho hlava ovšem začala růst zvláštně. Přes veškerou naději veterináře a nové majitelky byla stále pravděpodobnost úspěšné léčby minimální, asi kolem 3 %, sdělil veterinář.


Růstová odchylka

„Původně měl symetrický obličej, pak ale začal růst nakřivo,“ uvedla slečna Galová, majitelka Muryho, která se ho později ujala.


Kromě rovné lebky mu také začaly špatně růst zuby. Nakonec mu je museli odstranit. Tento zákrok způsobil, že jeho jazyk visí z tlamy ven.

Adopce milující rodinou

Nic z toho ovšem rodině Galové nezabránilo Muryho bezmezně milovat. Začali se o něho zajímat, a do svého domova ho vzali těsně před Vánoci. Získali nového člena rodiny.


Opravdové pouto

O rok později nastoupila slečna Galová na vysokou školu. Chtěla ale mít jistotu, že zůstane s Murym v kontaktu, kdykoli to bude možné. Vytvořila si k němu totiž obrovský citový vztah.

„Spí v mých u mých nohou, kdykoli jen může...“


„Bylo to těžké kvůli všem mým zvířatům. Stýská se mi po všech. Ale Mury je speciální a přestože vím, že to bude znít divně, miluji ho nejvíce ze všech,“ svěřila se Galová.


A tak spolu pravidelně „komunikují“ přes internet. Mury také stále spí v její ložnici. 

Společný polštář a přikrývka

„I když jsem ve škole, je stále v mém pokoji. Má u sebe můj polštář a přikrývku, a tak mě může cítit i když jsem kilometry daleko,“ vysvětluje Galová. „Je prostě roztomilý a dokonalý,“ usmála se.


Když je doma, nejraději tráví svůj čas právě s Murym. Také chodí na dlouhé procházky společně s dalšími psy. 


Všichni její psi milují procházky. Jakmile jim řekne, že se jde ven, okamžitě běží ke dveřím. Mají obrovskou radost.


„Doma nám pomáhá s hlídáním ostatních zvířat, a především je šťastný. Miluje všechny psy, lidi a veškeré ostatní živé tvory, a tak to má být,“ raduje se Galová.

Od Muryho záchran uběhl již nějaký čas. A všichni jsou přesvědčeni, že našel ten nejlepší domov.


Vypadá sice jinak, než ostatní psi, ale ve skutečnosti je stejný. Miluje procházky. Chová se naprosto stejně jako ostatní chlupáči.


Našel milující rodinu, na kterou má štěstí jen málo psů, kteří jsou odhozeni na ulici.

Jeho rodina je přesvědčena, že je Mury jednoduše dokonalý i když mnoho lidí může mít opačný názor...

Lidé by měli více myslet na to, kteří psi je potřebují, než na to, zda utratit na internetovou bazaru 8 nebo 10 tisíc za čivavu bez průkazu původu, pravděpodobně od množitele.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!