Pes, který strávil roky zavřený při 40ti °C, má konečně nový domov

Smutný pes

Přidal Nihoman, dne 30. 09. 2017 ,  0x

Pes, který strávil roky zavřený při 40ti °C, má konečně nový domov

Nechápu, jak to mohl zvládnout takovou dobu. Na jeho majitele lidé podali několik stížností a až po dlouhých letech se nám dostalo spravedlnosti.

lidé, si psy, nezaslouží, welfare, psa, nevhodné, podmínky, pro život, psů, týrání zvířat, psí příběhy, psů 1

Ten den, když jsem ho uviděla poprvé bylo 43 °C, měl sice místa, kde se schovával ve stínu, ale dýchal opravdu jen stěží. Řekla jsem si, že ho musím zachránit a ujmu se ho sama. To jsem ještě neutušila, jak to bude náročné.

lidé, si psy, nezaslouží, welfare, psa, nevhodné, podmínky, pro život, psů, týrání zvířat, psí příběhy, psů 2

Vždycky všem říkám, že když uvidí psa, který je apatický, nereaguje nebo jinak strádá, ať mi zavolají, že ráda pomůžu. Díky tomu mi jeden kamarád na Facebooku mi poslal zprávu s fotografií, a tak to všechno začalo, prý to takhle trvá už řadu let…

Elisa J.

lidé, si psy, nezaslouží, welfare, psa, nevhodné, podmínky, pro život, psů, týrání zvířat, psí příběhy, psů 3

Na pozemku byl malý domek, u něj stál prázdný přívěs. Právě přívěs poskytoval pejskovi alespoň nějaký stín během celého dne. Dokonce si vyhrabal i díry, aby se alespoň trochu zchladil. Nejdříve jsem si myslela, že je mrtvý, protože tam ležel s otevřeními oči a vůbec na mě nereagoval. Začala jsem panikařit. Zaklepala jsem na dveře domu. Ve dveřích mě přivítal muž cizí národnosti s očividným přízvukem.

lidé, si psy, nezaslouží, welfare, psa, nevhodné, podmínky, pro život, psů, týrání zvířat, psí příběhy, psů 4

Začala rozporuplná konverzace. Řekla jsem mu, že mi nedávno zemřel můj starý pes a ráda bych od něj psa odkoupila. Samozřejmě jsem dodala, že si nemyslím, že je dobrý nápad nechávat psa v takovém počasí venku. V tu chvíli jsem si všimla, že je tam psů více.

lidé, si psy, nezaslouží, welfare, psa, nevhodné, podmínky, pro život, psů, týrání zvířat, psí příběhy, psů 5

Majitel psů mi odpověděl, že psi nic nepotřebují, a že se mají naprosto skvěle, nic jim prý nechybí. A co na to já? Odmítla jsem odejít. Začala jsem dlouhosáhle vysvětlovat, že je očividné, že psi v takovém prostředí dlouho nevydrží a jeden z nich okamžitě potřebuje veterinární péči. Dýchal velmi těžko a sotva mohl chodit…

lidé, si psy, nezaslouží, welfare, psa, nevhodné, podmínky, pro život, psů, týrání zvířat, psí příběhy, psů ž

Nabídla jsem mu tedy (v přepočtu) 10 000 Kč za oba psy. Muž ihned odmítl, a tak jsem mu nabídla 20 000 Kč, k mému překvapení muž stále opakoval: „Ne, ne, ne, jsou tady v pohodě.“ Nabídla jsem mu 30 000 Kč a než stihl říci další ne, tak jsem mu zdůraznila, že mu psi pravděpodobně za pár týdnů zemřou a teď může mít 30 000 Kč, a navíc psi dostanou lékařskou pomoc, kterou očividně potřebují. V tu chvíli jsem se rozbrečela.

lidé, si psy, nezaslouží, welfare, psa, nevhodné, podmínky, pro život, psů, týrání zvířat, psí příběhy, psů 7

Hlavou mi jen problesklo, že ti psi umřou a já s tím nic neudělám. Byla to pro mě ta nejemotivnější věc, kterou jsem kdy v životě zažila. Nakonec jsem se rozhodla odejít s tím, že se tam zítra vrátím s medikamenty a pokusím se majitele psů přesvědčit, abych je mohla vzít na veterinární kliniku. Ale cestou k autu mě zastavil soused majitele psů. Doslova mi řekl: „Víte co, všichni tady okolo vědí, že se o ty psy vůbec nestarají. Občas jim dají něco nažrat, ale nikdy s nimi nechodí na venčení. Jsou v tom vedru celé dny. Dokonce i my jsme na ně podali trestní oznámení, ale bylo to k ničemu...“ Poté se rozpovídal i o tom, jaké mají sousedí rodinné vztahy. Nic veselého to nebylo.

lidé, si psy, nezaslouží, welfare, psa, nevhodné, podmínky, pro život, psů, týrání zvířat, psí příběhy, psů 8

Následující ráno mi zavolal syn majitele psů. Do teď nechápu, kde na mě mohl vzít číslo. Řekl mi: „Vy jste ta, co chtěla koupit od mého táty psy?“ Odpověděla jsem něco ve smyslu, že ano, a že mám stále zájem. On jen řekl: „To je dobře. Táta to bere, nemá teď žádné peníze.

lidé, si psy, nezaslouží, welfare, psa, nevhodné, podmínky, pro život, psů, týrání zvířat, psí příběhy, psů 9

Jakmile jsem dorazila, téměř beze slov jsme vyměnili psy za peníze. Toho zdravého pejska jsem hned předala kamarádovi, který se ho ujme. A ten nemocný? Hned jsem s ním jela na veterinu. Vypadá to, že všechno bude zase dobré. Je úžasný, neustále vrtí ocáskem. Každý příběh by měl mít dobrý konec. Každý z nás může přiložit ruku k dílu.

Společně můžeme udělat svět lepším


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!