Pes bígl a jeho neposlušnost

Psí plemena

Přidal dominik, dne 9. 02. 2016 ,  0x


Bígl je krásný a neagresivní pes. Mnoho lidí si myslí, že je bígl hloupý. Je pravda, že nedosahuje inteligence border kolie, ale hloupý, co se týče psovitých šelem, zapadá přibližně do průměru. Na druhou stranu, kolující fáma má své opodstatnění, bíglové mají velmi často problém se sluchem a snadno se nechají rozptýlit, resp. neudrží pozornost jako jiná plemena psů. Jestli hledáte pár tipů jak správně trestat psa či jste si nejistí, oceníte tento článek.

Kdy začít s výcvikem bígla

Primárně by bylo dobré si vysvětlit, co je to výcvik. Je výcvik učení povelů sedni, lehni, ke mně… Je výcvik přechod překážek na psím cvičišti? Samozřejmě ano. Na druhou stranu výcvik je více kompletní, výcvik začíná ihned jakmile jste s bíglem, vytyčujete mu hranice atd. Jakmile psovi jedenkrát cokoliv dovolíte, jen stěží mu vysvětlíte, že teď je ta chvíle, kdy se hranice změnila a nemůže např. na gauč, dostat pamlsek od stolu…

Můj bígl je opravdu neposlušný

Pokud je váš bígl neposlušný, jste na 99% na vině vy, nikoliv bígl. Pokud svého psa nezvládáte, nepřistupujte ke zbytečným trestům, snadno ztratíte důvěru psa. Přesvědčte se u veterinárního lékaře, že bígl nemá problém se sluchem, který může být příčinou jeho neposlušnosti. Při výcviku je důležitá důslednost, neústupnost a vždy zakončení s úspěchem, vaším úspěchem. Pokud máte konkrétní dotaz, můžete jej umístit do komentářů.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!