O Silvestru šli odpalovat před útulek, majiteli se vysmáli. Naštěstí existuje šance na zlepšení.

Smutný pes

Přidal ff, dne 3. 01. 2020 ,  0x

O Silvestru šli odpalovat před útulek, majiteli se vysmáli. Naštěstí existuje šance na zlepšení.

V útulku Tibet v Mafrénách zažívali na přelomu roku horor. Sousedé nejspíše nemají psy v lásce a postrádají empatii, a tak se rozhodli, že svou pyrotechniku odpálí přímo před útulkem, kde se mj. léčí onkologicky nemocní (o psychicky nemocných nemluvě) pacienti.

Útulek Tibet je soukromý, je v něm pár psů, ale zejména těch, které již nikdo nechce adoptovat. Jde především o handicapované a staré psy.„Asi po 15 minutách jsem vyšel ven a požádal je, zda by mohli jít dál od útulku, že stresují zvířata. To bohužel neudělali a pálili dál. Tak jsem půl hodiny po půlnoci volal 158. Když policie přijela, bylo už ale po všem,“ popsal situaci majitel útulku, Marek Blaško.

Podívejte se na video z 1. ledna


Na Facebooku útulek Tibet o incidentu samozřejmě informoval, dokonce příspěvek okomentovali i hlavní aktéři:

„A z čeho bychom měli mít ostudu? Že na Silvestra zapálíme před svým domem pár petard jako normální lidi?“

Většina ostatních diskutujících (včetně velkých zastánců pyrotechniky), ale jednání odsuzuje pro absolutní bezohlednost.

Jak tomu zabránit?


Pokud se chcete zapojit, můžete ZDE. Jen zdůrazníme, že nechceme pyrotechniku, petardy, zakázat, ale tato (vlastně veškerá) činnost by měla být taková, abychom výrazně neomezovali nebo neubližovali ostatním...

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!