Nikdo z nás nemohl uvěřit, co jsme našli v těchto pytlích...

Smutný pes

Přidal perimi3, dne 29. 07. 2019 ,  0x

Nikdo z nás nemohl uvěřit, co jsme našli v těchto pytlích...

V rozpáleném a přeplněném náklaďáku leželo na podlaze skoro čtyřicet pytlů. V každém pytli byl svázaný pes. Byla mu vidět jen hlava a pytel měl provazem připevněný ke krku. Šance na přežití byla pro všechny uvězněné mizivá. Psi leželi se sklopenou hlavou v pytlích a prakticky čekali na smrt. Netušili, že pomoc je na cestě. „Nikdo z nás prostě nemohl uvěřit, co jsme našli...“

Obchod s psím masem

O několik dní dříve obdržel příslušný úřad oznámení týkající se společnosti, která dodává psy do obchodu s masem. Pracovníci úřadu byli vysláni na kontrolu do sídla společnosti. V areálu se jim podařilo najít 36 psů uvězněných v nákladním autě. A dorazili právě včas. Díky pohotovým zachráncům dostali všichni psi druhou šanci.

Trh v Indii

Zatímco ve středu pozornosti stojí spíše trh se psy v Číně a Severní Koreji, málokdo ví, že s nimi stejně brutálně zachází i v Indii. Důležité je zmínit, že podobné zacházení je v Indii nelegální. Dle průzkumu úřadu ale více než 30 000 toulavých či odcizených psů každoročně čeká podobný osud. Podle dostupných údajů jsou tito psi prodáváni na trzích a dochází zde často i k jejich usmrcení.

Neúspěšná žaloba

Úřadu se nakonec podařilo psy zabavit a již v pátek se oficiálně dostali do jejich péče. Společnost se pokusila úřad žalovat a psy získat zpět. Naštěstí se jejich snaha setkala s úspěchem. V zemi, kde každoročně zbytečně umírá velké množství psů, je něco takového velkolepou událostí.


Příběh se šťastným koncem

Zachránění psi se v současné době zotavují. Z pobytu v nevyhovujících podmínkách si odnesli množství fyzických i psychických následků. Už nyní si ale mohou být jistí tím, že jsou v naprostém bezpečí. Pracovníci úřadu jsou šťastní, že se jim podařilo všech 36 psů zachránit.  


„Jsme neskutečně šťastní, že se nám je podařilo zachránit. Doufáme, že budou spokojení a konečně si začnou svůj život užívat.“

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!