Nešťastný pes žil na skládce odpadků, zoufale prosil lidi o záchranu

Kuriozity

Přidal laniceva, dne 15. 03. 2018 ,  0x

Nešťastný pes žil na skládce odpadků, zoufale prosil lidi o záchranu
 „Tento pes se cítil opravdu velmi špatně. Šlo to vyčíst z jeho očí...“

U jedné skládky odpadků bylo parkoviště. Tam pravidelně parkovali své vozy různí lidé - a nebylo jich málo. A pokaždé se k nim přidal pes Herkules, náš dnešní psí hrdina.Snaha o kontakt 

„Velmi dobře rozpoznal auta osob, které mu daly něco k snědku,“ vypráví paní Cinová, pracovnice útulku. „Skočil na okno auta a snažil se dostat k lidem. Měl rád každého člověka, ze všech měl neuvěřitelnou radost,“ dodala.


Herkules bohužel nebyl jediný pes na skládce. Žili tam desítky dalších zvířat. A pro všechny byl jejich život opravdu těžký.

Drsné podmínky a naděje

„Je jim zima a nemají dostatek čisté vody ani potravin. Aby zvíře přežilo, musí o svůj život bojovat s ostatními psy,“ uvedla Cinová. Je tady však malá naděje na pomoc. Před pár lety se o situaci začala zajímat jedna mladá žena. Snaží se pomáhat psům ze skládky. Nosí jim jídlo a zajišťuje veterinární péči. Útulek se rozhodl spojit s ní své síly, a začali tak bojovat o životy psů společně. Za rok se jim povedlo ze skládky zachránit 47 psů. Těm se pak snaží najít domov v nových rodinách.


Pomoc není pro všechny

Bohužel útulek, společně s odvážnou ženou, nemůže zachránit všechna zvířata. Má totiž nedostatek finančních prostředků. Upřednostňují tedy pomoc štěňatům a psím seniorům, pro které může být těžké zimní období až osudným.


Je neuvěřitelné, co dokáží média, především Facebook, protože aktuálně se na skládce již nenachází jediný pes...Odhodlanost pro nový život 

Herkules však byl středního věku a vypadal zdravý. Proto nebyl hned přijat k záchraně. Pracovníci útulku ho však stále ujišťovali, ať není tak netrpělivý, že dostane vodu a jídlo, dokud nebudou mít kapacitu na to ho odvézt... On byl ovšem opravdu odhodlaný. Pokaždé, když uviděl přijíždět auta, ihned k nim běžel.


„Vypadal tak utrápeně. Bylo mu to poznat na očích,“ řekla později Cinová.

I když paní Cinová nikdy osobně na skládce nebyla, lidem se začal v hlavě rodit plán. Bude tou nejlepší majitelkou pro Herkulese! Už dříve osobně zachránila jednu fenku ze skládky, kterou pojmenovala Dixi.


Vypadá to na opravdové přátelství. 

Nový domov na zkoušku

Slovo dalo slovo, a Herkules byl brzy v novém domově. Tedy zatím jen na zkoušku. Lidé z útulku ho dovezli paní Cinové a čekali na reakci. S Dixi se stali nejlepšími kamarády. Všechen čas od té doby tráví spolu. Herkules se o ni staral jako o vlastní dceru.


A zkouška vyšla

„Byla jsem velice dojatá. Kdybych to jen věděla, vzala bych ho hned,“ svěřila se Cinová. Okamžitě se také rozhodla, že Herkules už u ní zůstane navěky.


Psí oči hovoří upřímně.

Z Herkulese a Dixi se od sebe od té doby ani na chvilku nehnuli...

Chová se k ní jako k vlastní dceři.

Po všem, co si Herkules prožil, teď vede zasloužený šťastný život. Je obklopen milujícími přáteli.

Dobrá duše

Cinová má na svém kontě již několik zachráněných psů. A hovoří o této zkušenosti velice pozitivně.

„Zachránění psi jsou tak vděční. Všechno je pro ně neskutečné. Jsou překvapeni, že nemusí spát venku. Že dostanou každý den najíst. Všechno vám mnohonásobně vrátí,“ neubránila se slzám dojetí.Opravdová psí láska. 

Těžko říct, kdo je šťastnější. Jestli zachránění psi nebo jejich úžasná majitelka.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!