Nalezený opuštěný, vyhublý a nemocný mopslík po své náročné životní etapě dnes vypadá skvěle...

Smutný pes

Přidal drahomira, dne 28. 05. 2019 ,  0x

Nalezený opuštěný, vyhublý a nemocný mopslík po své náročné životní etapě dnes vypadá skvěle...

Když se jednoho dne dostal Dex, mladý mopsík, do austinského zvířecího centra, vůbec to s ním nevypadalo dobře. Sotva roční psík totiý vážil pouhopouhých 4,5 kilogramu a sužovala ho vážná kožní infekce, při níž přišel téměř o všechnu srst. Dle všeho jí trpěl minimálně 6 měsíců. Tedy více než polovinu svého krátkého života. Aby toho nebylo málo, měl také výrazné oční problémy. Obě vypoulená očka byla infikována, na rohovce byly vředy způsobené sníženou tvorbou slz a také tím, jak si drbal svědící hlavu. Poškodil si tím i oči.

„Když jsme ho našli, bolestí ani nemohl otevřít oči, měl je slepené a jen na nás mžoural...“

Dexova cesta ke zdraví

Dex byl v záchytné stanici ihned odčerven a dostal i léky na bolest, antibiotika, a navíc hned 3 různé druhy léků proti plísňové infekci. Byl také pořádně vykoupán v léčebném roztoku, který konečně zklidnil jeho zanícenou a bolestivou pokožku. Do očí se mu kapalo pět různých typů očních kapek každé dvě hodiny, a to i během noci! Jak je vidět, léčba byla nesmírně náročná, jak časově, tak i finančně. S financemi naštěstí pomohli lidé, kteří sledovali příběh Dexe na Facebooku. Sešlo se mnoho peněžních darů, které umožnily poskytnout Dexovi léčbu, kterou potřeboval.

Zlepšení krok za krokem

První dny byl velmi vystrašený a nikomu nedůvěřoval, můžeme se mu vlastně divit? Ale za krátký čas se jeho stav výrazně zlepšil a přilnul ke svým ošetřujícím prozatímním páníčkům. Oblíbil si kruhový pelíšek s postranicemi, v němž se schoulil do klubíčka a užíval si kontaktu jemnou fleesovou dekou, kterou mu tam ošetřovatelé dali. Pro jeho nemocnou a velmi citlivou pokožku to byl doslova balzám.

Zdraví je už blízko, ale ještě vám nevěřím...

Zdravotní stav mopsíka Dexe se lepšil rychleji než jeho psychika. To se však mělo brzo změnit. Dexe si na Facebooku vyhlédla Bety Legacová, která si již několik mopslíků ze záchranného centra pro zvířata adoptovala. Jakmile se Dexův zdravotní stav zlepšil natolik, že mohl být dán k adopci, Bety neváhala ani vteřinu a jela si pro něj.

Zprvu velmi plachý, vystrašený, ve své ulitě uzavřený Dex se během pár měsíců s novým prostředím neskutečně sžil, a to jak s lidskými, tak se psími členy rodiny. Lásku, která je mu dávána, také nyní hojně oplácí. Stal se milovaným a samozřejmě i milujícím členem rodiny.

Nalezený Dex v záchranném centru


Dex v dobrých rukách ošetřovatelky


Dex v pelíšku v záchranném centru


Dexík konečně v bezpečí


Dex v rodinném kruhu


Z Dexe je konečně fešák

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!