„Myslela jsem si, že je mrtvý, ale pak zvedl hlavu...“

Nezařazené

Přidal marcus, dne 4. 07. 2019 ,  0x

„Myslela jsem si, že je mrtvý, ale pak zvedl hlavu...“
„Bylo nemyslitelné, abych odešla bez něho. Nemohla jsem ho tam nechat ležet na pospas osudu.“

Nedávno jela paní Jana Obrová autem kolem parku. Najednou uviděla po straně silnice ležet nehybné tělo psa. „Vzpomínám si, jak jsem ho uviděla. Myslela jsem si, že je mrtvý,“ sdělila paní Obrová. „Chystala jsem se otočit a podívala jsem se do zpětného zrcátka. Nemohla jsem uvěřit svým očím, ale zdálo se mi, že zvedl hlavu,“ popisovala její překvapení. Pomoc psům v nouzi

Obrová psa okamžitě naložila do auta a odvezla na stanici. Je totiž zakladatelkou záchranné stanice a zabývá se vyhledáváním všech druhů zvířat, která potřebují pomoc. Když najde psa, kterému může pomoci, okamžitě ho vezme k veterinárnímu lékaři. Po uzdravení pro něho najde novou rodinu a zajistí mu tak šťastný a spokojený život. Proto když Obrová uviděla u pejska náznak života, okamžitě mu poskytla pomoc. Pes sice nemohl pohybovat zadníma nohama, začal však vrtět ocasem. Po chvilce zjistila, že je to fenka a pojmenovala jí Milly.

Projev vděčnosti

„Cestou na veterinu jsem se jednou rukou snažila Milly dotknout, abych ho uklidnila. On mi položil tlapku na ruku. Byla tolik vděčná... Když jsem odjížděla od veterináře, měla jsem její tlapku otisknutou na zápěstí,“ řekla Obrová.

Veterinář zhotovil rentgenové snímky, které ukázaly, že Millyho pravděpodobně nesrazilo auto. Nejspíše byl obětí lidského násilí. Veterináři Millymu dali vozíček, aby se mohl lépe pohybovat. On ho však nechtěj a po chvíli se sám postavil na nohy. Všichni jen koukali s otevřenými ústy. Byl to velký bojovník.

Jizvu kolem břicha mohlo způsobit uvázané lano. 

Další oběť a policie

Mezitím, co se Milly úspěšně zotavovala a dělala pokroky, paní Obrová se vrátila na místo, kde ho našla. Objevila dalšího psa, tentokrát už bohužel mrtvého. Měl stejná zranění jako Milly, pravděpodobně od mučení a násilí. „Vše bylo předáno policii. Ta už celý případ vyšetřuje,“ ujistila nás Obrová. „Pachatel musí být chycen a potrestán,“ dodala.


Obrová stále navštěvuje Millyho v nemocnici. Energie a radost, s jakou vrtí ocáskem vždy, když ji vidí, je slovy nepopsatelná.

Tento příběh má šťastný konec, ročně se ale nezodpovědní lidé zbavují desítek psů. Pamatujte, že pořízení psa s sebou nese obrovskou zodpovědnost. 


Pokud už jste se dostali do situace, že se ho chcete vzdát, darujte ho nebo dejte do útulku. Násilí přece nic řešení. 

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!