Ministerstvo zemědělství: Pokud nekrmíte psa nebo kočku masem, hrozí vám 6 let vězení

Krmivo

Přidal monikas123, dne 4. 07. 2020 ,  0x

Ministerstvo zemědělství: Pokud nekrmíte psa nebo kočku masem, hrozí vám 6 let vězení

Veganské granule pro psy? Veganské granule pro kočky?

Co je to veganství?

Na úvod uvedeme krátkou definic:

Veganství je způsob života, jehož snahou je v co největší možné a praktikovatelné míře vyloučit všechny formy využívaní zvířat a krutosti páchané na zvířatech kvůli jídlu, oblečení nebo jakémukoli jinému účelu.

V zásadě jde o skvělý životní postoj, ke kterému by se ale každý měl rozhodnout vlastní vůlí.

Veganské granule pro psy a kočky


Snad alespoň pár lidí po vyhledávání fráze „veganské psí granule“ narazí na tento článek. Hlavní a de facto jediný důvod je: PSI I KOČKY JSOU MASOŽRAVCI!

Jediným způsobem, který tento způsob stravování do velké míry splňuje je pouze jeden: BARF. Většina veterinárních lékařů i chovatelů, ať už z jakéhokoliv důvodu, bere granule (třeba i s 4 % vedlejších živočišných produktů) bere jako ideální moderní způsob stravování. Pokud není důvod cena nebo absence mrazáku, jde pouze o nerelevantní výmluvy. Nezáleží na tom, jak dlouho je pes domestikovaný, nezáleží na tom, že již od štěněčího věku jde o psího vegana... Pes je stále šelma, masožravec.

Veganská výživa psů a koček

Navzdory výše uvedenému je asi pro všechny překvapením, že ke stejnému názoru dospělo Ministerstvo zemědělství ČR.

Stanovisko Ministerstva zemědělství:Zdroj

6 let vězení

Podrobnosti najdete v zákoně č. 246/1992 Sb. (Zákon České národní rady na ochranu zvířat proti týrání).

Za týrání zvířat je obecně nejvyšší sazba 6 let. V případě množíren jde až o 10 let.

Výrobci veganských granulí mají také problém, teoreticky je mohou vyrábět, ale nesmějí je prodávat ani propagovat. Stěžejní je poslední věta Ústřední komise pro ochranu zvířat:

Propagace těchto praktik v médiích nebo na sociálních sítích pak může být považována za porušení § 4a téhož právního předpisu.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!