Manželský pár odmítl kastraci psů. O čtyři roky později policie našla následující…

Kuriozity

Přidal perimi4, dne 26. 07. 2019 ,  0x

Manželský pár odmítl kastraci psů. O čtyři roky později policie našla následující…

Když starší žena náhle zesnula, začala místní policie vyšetřovat její smrt. Součástí vyšetřování byla i prohlídka domu. Strážníci netušili, po čem pátrají, ale to co našli, je více než zaskočilo. Vešli do domu a zaplavilo je doslova moře čivav. 

82 čivav

Strážníci netušili, co si s tak velkým množstvím psů počít, a tak na místo povolali ochránce zvířat. 


„Strážníci nás kontaktovali a žádali pomoc s odchytem asi třiceti psů. Bohužel jsme ale zrovna neměli čas, protože jsme zasahovali jinde,“ řekl jeden z ochránců. „Když zavolali o několik hodin později, bylo znát, že mají skutečně strach. Psi nebyli v nejlepším stavu, strážníci nám také tvrdili, že jich objevili více než čtyřicet.“

Komplikovaný odchyt

Nakonec se ukázalo, že v domě přebývalo celkem 82 psů. Trvalo hodiny, než strážníci všechny psy pochytali a odvezli do útulku. Vždy, když měli pocit, že chytili posledního psa, objevil se další.


„Měli jsme pocit, že vylézají snad odevšad,“ řekl jeden ze strážníků. „Odsunuli jsme myčku a náhodou jsme za ní objevili dalších šest psů. K neuvěření, kam všude se před námi schovali. Dům vypadal jako po zemětřesení. Všude byl chaos a nepořádek.“

Na počátku byly dvě čivavy...

Všichni psi byli vyděšení a na zachránce celou dobu štěkali. Netušili, že muži přišli proto, aby jim pomohli. Později se strážníkům podařilo zjistit, že si žena se svým manželem pořídila nejprve dvě čivavy, ty ale nepodstoupily kastraci. O čtyři roky později měl manželský pár již 82 psů. Ani jeden z nich ale nikdy před tím nebyl venku. Když se dostali na ulici, chovali se jako šelmy. 

Veterinární prohlídka

Všech 82 nalezených psů bylo nejprve odevzdáno do péče veterinární kliniky. Většina z nich měla zacuchanou srst a blechy, menší část psů pak trpěla závažnějšími zdravotními problémy. Někteří psi také trpěli nedostatkem výcviku a byli poznamenaní nevyhovujícím prostředím, ve kterém vyrůstali. 

Šťastný konec


Je patrné, že manželský pár své psí mazlíčky miloval, ale celá situace se jim tak nějak vymknula z rukou,“ řekl jeden ze zachránců. „Čtyři psy jsme vrátili manželovi zesnulé ženy a zbytek jsme umístili jinam. Dva psi, kteří se ocitli zpět v péči majitele, trpí vážnými poruchami chování a jsou extrémně agresivní. V přítomnosti majitele se ale chovají naprosto vzorně a jsou spokojení.“

Odstrašující příklad

Celá událost tak může sloužit jako odstrašující případ pro ty, kteří pochybují o kastraci psů. Ochránci zvířat se v tomto směru i nadále snaží vzdělávat veřejnost a zabránit tak tomu, aby k podobným případům docházelo častěji. Naštěstí se psím nalezencům zadařilo a všech 82 našlo milující domov. Ne všichni ale mají takové štěstí.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!