Manželé našli u silnice psa v pytli, ale poté přišli na to, co tomu předcházelo...

Smutný pes

Přidal perimi1, dne 12. 04. 2018 ,  0x

Manželé našli u silnice psa v pytli, ale poté přišli na to, co tomu předcházelo...

Minulou neděli se manželé vraceli z kostela domů, stejnou cestou jako každý jiný týden. To, co ale uviděli u silnice, je přimělo šlápnout na brzdy.

 „Všiml jsem si, že se u silnice objevila psí hlava,“ říká muž, který nechtěl být jmenován. „Na venkově psi běžně pobíhají kolem cesty, cestou z kostela jich většinou potkáme hned několik. Tenhle se ale nehýbal. Byl svázaný v pytli. Řekl jsem si, že na tom něco nehraje.“ 

Údiv a záchrana

Kolemjedoucí manželé naštěstí patřili k milovníkům psů. Okamžitě zabrzdili, vystoupili z auta a psa vysvobodili.

„Byl svázaný v pytli od krmení,“ doplnil muž. „Někdo to nejspíš udělal schválně. Pytel byl dole stažený lanem, aby se pes nemohl hýbat.“

Pár se snažil psa vysvobodit, přičemž jim bylo jasné, že tímhle způsobem se chlupáče samostatně do pytle nemohl dostat. A pokud to zvládl sám, nedokážeme si vysvětlit jak...

„Neměli jsme ten pytel čím rozříznout. Nakonec jsme to udělali klíčem od auta,“ vysvětluje žena.

Přechodný domov

Manželé nakonec nalezence zabalili do kabátu a odvezli si ho s sebou domů. Pejsek byl vyděšený, ale zároveň byl také šťastný, že se ho někdo ujal. Od manželů během prvních pár minut dostal i své jméno - Bubla, protože prý při prvním setkání vytvořil ze svých slin u tlamy velkou bublinu.

„Byl hrozně vyděšený. Ještě čtyři nebo pět hodin od vysvobození se celý třásl,“ upřesnil muž.

Manželé netuší, jak dlouho mohl být Bubla svázaný v pytli.  Domnívají se, že tam byl více než 24 hodin.


Obnova důvěry

„Nedokážete si ani představit, jak zapáchal. Logicky si nemohl z pytle nikam odskočit...“

Manželé si pejska odvezli k sobě domů. Nakrmili ho, vykoupali a připravili mu nádherný pelíšek.  Až během koupele se Bubla konečně uvolnil a ukázal nám svůj psí úsměv.

„Koupání je záležitost důvěry. Asi vycítil, že jsme ho vlastně zachránili. Přestal se bát během pár minut, ta proměna byla úžasná.“ 

Šokující odhalení

Ačkoliv Bubla působil dojmem, že mu nic neschází, vzali ho manželé k veterináři. Výsledek prohlídky je šokoval. Bubla měl totiž na vnitřní straně tlapky stopy po střelném zranění.

„Nechápu, že jsme si toho nevšimli. V pytli nebyla žádná krev, ale někdo ho musel střelit. Asi si myslel, že ho zabije a prostě se ho takhle zbaví. Nepovedlo se mu to, a tak ho pohodil v pytli u cesty...


Čekání na nový domov

Manželé se snažili Bublovi najít nový domov. Na druhou stranu ale na adopci příliš nespěchají a budou se o něho starat, dokud se zcela neuzdraví. Navíc Bubla skvěle vychází i s jejich dvěma psy a stal se tak součástí celé rodiny. Vypadá to, že si pejsek k oběma manželům vytvořil vazbu. Prozatímní majitel si ho bere dokonce i s sebou do práce. Jakmile sdíleli svůj příběh mezi přátele, rychle se rozšířil i dále, aktuálně jsou již desítky zájemců o adopci. Jak to ale známe i z jiných dočasných adopcí, je velmi pravděpodobné, že si ho manželé sami ponechají..

Podobný případ se stal i před pár lety, kdy bylo štěně svázané do igelitového pytle a při jeho záchraně hrála roli každá vteřina... (Psali jsme zde)Nyní si manželé myslí, že je pejsek neuvěřitelně houževnatý a až nadejde čas, nebude mít problém najít si novou rodinu.

„Bubla je statečný. Prošel si doslova peklem a dokázal si k lidem znovu vybudovat důvěru. Nečekala bych, že vše půjde takhle hladce“, uzavírá manželka.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!