Majitel vrátil psa do útulku z opravdu nepochopitelného důvodu...

Kuriozity

Přidal perim, dne 27. 07. 2019 ,  0x

Majitel vrátil psa do útulku z opravdu nepochopitelného důvodu...

Útulky každodenně přijímají řadu psů, kteří nic neprovedli. Přesně to je případ pitbulky Heleny. Tato čtyřletá fenka byla minulé září nalezena u popelnic a po měsíci stráveném v útulku se dočkala adopce. Helena dlouho žila na ulici, a proto byla ráda nejen ona, ale i celý útulek, že tak rychle našla rodinu. Vyžadovala pozornost a chtěla se mazlit. Právě proto byla ale na začátku týdne vrácena zpět do péče útulku LifeLine.


„Předchozí majitel ji vrátil, protože byla moc milá,“ řekla zástupkyně útulku Karen H. „Nejspíš potřeboval hlídače. Navrhl, aby si Helenu adoptovala nějaká žena, protože právě ty většinou hledají přítulné psy.“

Stereotyp bojového plemena

Přestože se už v útulku setkali s různými důvody vrácení pejska, tenhle byl zatím ten nejdivnější. Helena sice ráda tráví čas ve společnosti lidí, ale podle Karen nejeví žádné známky úzkosti způsobené odloučením.  Navíc předchozí majitel měl o Helenu zájem pravděpodobně proto, že dal na stereotypy, které o pitbulech kolují.


Znovu zpátky v útulku

Nyní je přítulná Helena zpět v útulku a čeká na nový domov, který bude lépe vyhovovat její mírné povaze. Zatím všechnu svou lásku věnuje pracovníkům útulku.


„Ráda lenoší, nechává se drbat, dává pusinky a jí dobrůtky,“ řekla o ní Karen. 

Čekání na adopci

Helena je hodný a klidný pes. Vzhledem ke své mírné a milující povaze by byla podle Karen vhodná buď jako rodinný mazlíček, nebo jako pracovní pes. V současnosti útulek přijímá žádosti o adopci. Šanci mají i žadatelé ze zahraničí, ačkoliv útulek nezajišťuje dopravu.  


 „Chceme, aby si Helena našla domov, ve kterém ji zahrnou láskou," řekla Karen. „Pokud toužíte po domácím mazlíčkovi, který nepotřebuje hodně pohybu a aktivit, byla by pro vás ideální.“


V současné době je o adopci Heleny velký zájem. Nezbývá než doufat, že se fenka konečně dostane do správných rukou. Aktualizováno: Útulek LIfeLine aktuálně žádné další zájemce o Karen nepřijímá.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!