Labrador pes obrázky

Psí plemena

Přidal funforteach, dne 12. 12. 2015 ,  0x


Labradorský retrívr (Labrador retriever) je plemeno psa, které je velmi klidné a neútočné vůči lidem, což definuje i jeho plemenný standard psa (dle FCI). Mnoho lidí si plete labradorského retrievera se zlatým retrieverem, přičemž rozdíly jsou vcelku velké. Labrador má krátkou srst a zavalitější, respektive mohutnější tělo. Labradorský retrívr byl vyšlechtěný jako lovecký pes. Ovšem v dnešní době většinou nachází uplatnění jako rodinný přítel. Nečekejte, že váš labrador ochrání dům či pozemek, k tomu jsou určena jiná psí plemena.

Typy labradorského retrívra, barevné varianty

Existují celkem tři barevné typy labradora, přičemž všechny tři mohou nabýt různých odstínů. Na druhou stranu se nesmí stát, že bude mít labrador dvě či všechny tři barvy srsti naráz. Mezi tyto tři barvy patří: zlatá (žlutá), která je podobná zabarvení zlatého retrívra, lesnická hnědá (čokoládová) a černá, která naopak nesmí získat světlejší, respektive šedé zbarvení.

Všechny tyto barevné varianty labradorského retrívra musí splňovat plemenný standart psa, a to k účelu bonitace psa, respektive k účelu uchovnění. Výška v kohoutku by se měla pohybovat u psů mezi 56 a 57 cm a u feny labradorského retrívra v rozmezí od 54 cm do 56 cm. Menší odchylku vzrůstu bývají tolerovány. Hmotnost labradora by v dospělosti neměla přesáhnout 40 kg. Labradorský retriever by měl být klidný, živého temperamentu, přátelský, neagresivní a vodu milující, neboť byl vyšlechtěn jako rybářský pes. Díky tomu má mezi jednotlivými prsty blány, které mu pomáhají k rychlejšímu plavání.

Zlatý (žlutý, pískový) labradorský retrívr - obrázky

Tento typ labradora je v ČR nejčastější, právě tento typ se lidem často plete se zlatým retrívrem.

 

Černý labradorský retrívr - obrázky

Koluje fáma, že černý labradorský retrívr je agresivní. Z vlastní zkušenosti tento fakt mohu do jisté míry potvrdit. Na druhou stranu neproběhly žádné  nezávislé studie, které by se tímto jevem zabývali. Možná je na vině pouze černá barva psa, která v nás evokuje negativní emoce.

Hnědý labradorský retrívr - obrázky

Tento typ zabarvení labradora je u nás nejméně rozšířený. Mně osobně se líbí nejvíce, co si tom myslíte Vy? Případně se prosím o Vaše názory podělte v komentářích níže pod příspěvkem.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!