Klikání na tlačítko „naplnit misku“ nemá žádný smysl?

Krmivo

Přidal zuzy, dne 27. 06. 2019 ,  0x

Klikání na tlačítko „naplnit misku“ nemá žádný smysl?

Pokud víme, tak v České republice existují dvě stránky (pesweb a clickandfeed), které nabízí, na první pohled, super službu. Klikni na tlačítko, a tím naplníš jednomu psovi v útulku jeho misku žrádlem. 

Skvělá myšlenka, že?

Ještě než budete číst dále, tak chceme, abyste vzali na vědomí tyto 2 věci:

Následující text musel být odstraněn.

Pesweb.cz

Pár informací, jasně a přehledně.

Kliknutím na tlačítko Přičte se 0,1 misky
Naplněno misek za rok 2018 cca 92 tisíc Neznámý počet kg
Aktuality o průběhu darování - za poslední 2 roky pouze 2 zprávy Nepodařilo se nám dohledat obdarované útulky z posledních dvou let
Výdaje a příjmy nejsou transparentní Výdaje a příjmy nadační fondu Psí naděje jsou transparentní, aktuální zůstatek cca 750 tis. Kč

Následující text musel být odstraněn.

ClickAndFeed.cz

Pár informací, jasně a přehledně.

Kliknutím na tlačítko

Přičte se 1 miska (10x více, teoreticky)

Naplněno misek za rok 2018, není uvedeno Téměř 60 tun kg (nelze porovnat)
Aktuality o průběhu darování - v číslech Na webu je mapa většiny útulků v  ČR
Výdaje a příjmy jsou transparentní

Aktuální zůstatek cca 250 tis. Kč

Následující text musel být odstraněn.
Kde se granule do útulků ve skutečnosti berou?

Následující text musel být odstraněn.

Vyjádření od PesWebu, ClickAndFeed

Následující text musel být odstraněn.

AKTUALIZOVÁNO 27.6.2019

Existuje i třetí podobný projekt na klikání - pomahamkrmit.cz, který do útulků zasílá krmivo Calibra. Díky nižšímu maximálnímu množství měsíčně je pravděpodobné, že zasílá běžné (neodpadové) krmivo. Pokud nám z české Calibry odpoví, budeme vás informovat.


AKTUALIZOVÁNO 28.6.2019

Z ClickAndFeed nám dorazila odpověď:

Dobrý den, projekt funguje tak, že náš partner, značka Brit, posílá do útulků granule na základě velkého provozu, který díky hromadnému clickáníní na webu vzniká. Oni na něm mají umístěný svůj banner a samozřejmě se jejich granule objevují na všech fotkách z útulků, které sdílíme na FB. Je to pro Brit velká image reklama, díky které ukazují, že nejen prodávají, ale i pomáhají. Jinak je to jediný výrobce, se kterým spolupracujeme.


AKTUALIZOVÁNO 4.7.2019

Z projektu pomahamkrmit.cz nám dorazila odpověď (odpověď dorazila již dříve, 28.6., ale díky dovolené tazatelky se k nám dostala souběžně s iniciativou od od pomahakrmit.cz). Jak jsme již uvedli dříve, tak se nám i dle vyjádření potvrdilo, že je vše tak, jak to má být.

Plnění misek na stránkách Pomáhám krmit smysl má. Projekt funguje díky vzájemné spolupráci s Calibrou, která do projektu poskytuje zdarma své granule, výměnou jsou uvedeni na stránkách jako sponzor projektu, můžete vidět jejich logo a banner a jsou uváděny také v příspěvcích na facebooku a instagramu. 1 klik na misku odpovídá 20 gramům granulí, což je zřejmé z počítadla. Pokud by se po kliknutí připsalo více, zřejmě někdo další klikal také, pokud jsou pro daný měsíc mističky plné, je pacička šedá s textem, že je již tento měsíc naplněno a klikat nelze. Odesílá se na začátku každého měsíce tolik krmiva, kolik se nakliká a informuji o tom na podstránce https://pomahamkrmit.cz/vysledky/ a vždy také na facebooku, kde vidíte fotky od obdarovaných zařízení. Lidé navíc vždy dopředu ví, pro koho daný měsíc budou misky plnit. Projekt je neziskový a lidé klikají zdarma.

Kontaktovala jsem také Calibru a zde posílám jejich vyjádření:

Calibra spolupracuje od podzimu se stránkou https://pomahamkrmit.cz/
V rámci naší spolupráce jsme maximálně transparentní. Můžete dohledat každý měsíc komu byly granulky poslány. Stejně tak uvádíme celkové skóre.
https://pomahamkrmit.cz/vysledky/
Na našem webu také uvádíme tento web jako projekt, který podporujeme.
https://www.mojecalibra.cz/podporujeme/pomaham-krmit/
Samozřejmě nevíme, jak to chodí v jiných projektech a firmách. Každopádně my posíláme standardní granule, které prostě jen nepošleme do obchodu.
Viz originální balení, které můžete vidět na fotkách z předávání v útulcích.


AKTUALIZOVÁNO 11.7.2019

Děkujeme za zaslání odkazu (čtenáři, který nechtěl být jmenován) za odkaz na diskuzi, kde se tato situace řeší. Přestože je diskuze stará 4 roky, je stále aktuální.

Kontaktoval nás i marketingový ředitel společnosti VAFO s.r.o., za což jsme rádi. Celou oficiální reakci si můžete přečíst ZDE. Níže uvádíme podstatný odstavec, Následující text musel být odstraněn.

Za Vafo/Brit musíme zcela jednoznačně odmítnout některé zveřejněné závěry. Předně, že dodáváme do útulků přes clickandfeed.cz (či jiné podobné aktivity) odpadní granule. Není to pravda, veškerá výroba granulí u nás je bezodpadová. Tzn. například granule vznikající při náběhu výroby nové šarže jsou vraceny do výroby v průběhu výroby předmětné šarže. Z našich závodů na výrobu granulí nikdy (ani jako dar!) nesmí odejít nestandardní výrobek, který by neodpovídal deklaraci. Máme dokonce i vlastní laboratoř a velmi přísný systém kontroly kvality. Pejsci v útulcích tak dostávají stejně kvalitní darované granule značky Brit, jako ti, co mají svého pána, který jim je kupuje.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!