K rotvajlerovi na zahradu přiběhl zajíc, rotvajler málem nestačil utéct

Zábavná videa a obrázky

Přidal eroganova3, dne 2. 04. 2019 ,  0x

K rotvajlerovi na zahradu přiběhl zajíc, rotvajler málem nestačil utéct

Loajální, odvážný a ochranářský, možná to je právě to plemeno, které hledáte. Rotvajlera si většina lidí představí jako obludu, která číhá za plotem na nebohou pošťačku. Každý pes je ale jiný, a především vždy záleží na výchově (a výcviku), tedy na majiteli psa.

Plemeno rotvajler rozhodně není vhodné pro začínající chovatele nebo ty pejskaře, kteří nemohou výcviku věnovat minimálně 10 hodin týdně (do 2 let života psa). Rotvajleři mohou mít milující a přátelskou povahu, a to nejen k lidem, psům, ale i kočkám či ostatním zvířatům.
Často se dočtete, že „Zlatý retrívr napadl dítě!“ a podobné články, které jsou (co jsme dohledali) zaprvé nepravdivé (nejde o čistokrevné plemeno, resp. psa s průkazem původu - proto může jít o psa, který se např. zlatému retrívrovi pouze podobá) a zadruhé jak jsme psali, z větší části ovlivní chování psa jeho socializace, výchova a výcvik, nikoliv genetické predispozice.
Rotvajler je výborné plemeno s vyrovnanou povahou, které svého majitele a smečku statečně ochrání. Ovšem nezodpovědní majitelé, nejen z České republiky, jeho výchovu nezvládají a dělají tak této rase špatné jméno. Pro jistotu zopakujeme: Nepořizujte si rotvajlera pokud jeho výcviku nevěnujete minimálně 10 hodin týdně a zároveň jeho výchovu (která probíhá neustále) budete mít plně pod kontrolou s pevně vytyčenými bariérami.

A jak může vypadat takový rotvajler s vyrovnanou povahou?

Odpověď naleznete níže na videu.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!