Jak si vybrat dobrého veterináře?

Rady začátečníkům

Přidal vidiamiska, dne 20. 03. 2018 ,  0x

Jak si vybrat dobrého veterináře?

Kolik veterinářů je třeba vystřídat, abyste našli toho pravého? Jak ho poznáte na první návštěvu? Čeho si všímat?

Kdy hledat veterináře

Co vše je potřeba udělat před pořízením pejska? Kromě nákupu základních pomůcek pro psa v chovatelských potřebách je ideální čas najít pro mazlíčka veterináře. Nejvhodnější je získat doporučení od svých známých, kteří mají již zkušenosti s nějakým zdravotním problémem psa. Samozřejmě je jednoduší mít veterinární kliniku v blízkosti svého bydliště, ovšem pokud se v něm nenachází ideální veterinář, je vhodnější na těžší zákroky si dojet za specializovanějším doktorem i pár kilometrů.

Opravdová veterinární péče pro psy

Mimo vynikajícího doporučení se poohlížejte také na to, zda je schopen za Vámi veterinář v případě nějaké nehody dojet až domů, zda za ním můžete přijet i mimo ordinační hodiny a zda se o následující zdravotní stav zajímá i po uzdravení. Pokud jste si na všechny tyto věci odpověděli ano, je dost možné, že jste narazili na toho pravého.

Vstupní prohlídka

Na vstupní prohlídce si všímejte, jak se k pejskovi veterinář chová. Uvítá se s ním po příchodu? Snaží se ho uklidnit? Zachází s ním opatrně? Ze všech těchto reakcí můžete vysledovat, jaký má člověk ke zvířatům vztah. Pokud nechcete, aby je považovali jen za zvíře, které je na řadě, a naopak za pacienta s individuálními problémy, vybírejte jen ty, kteří všechny Vaše kritéria splňují. Aby pejsek nebyl tak vystresovaný, nezapomeňte sebou vzít i jeho oblíbenou hračku, která ho může rozptýlit.

Jedna paní povídala…

Nevěřte veškeré kritice, kterou uslyšíte na daného veterináře. Lidé mohou mít mezi sebou pouhé osobní nesympatie, které nechali vplynout do celé recenze na daného člověka.

Soukromý veterinární lékař

Mnoho klinik, které jsou špičkově vybaveni a mají dobré výsledky, jsou soukromé. Není divu, protože péče o zdraví něco stojí. Pokud se pro něj rozhodnete, ať už raději o starost z prevence, nebo má Vaše zvíře nějaký komplikovanější zdravotní stav, doporučujeme se před každým zákrokem a vystavením léku ptát na cenu...

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!