Jak odblešit psa

Péče a zdraví

Přidal big-is-big, dne 10. 11. 2015 ,  0x


Musím se s Vámi podělit o svoji zkušenost s blechami u svého psa. No ve skutečnosti nešlo pouze o blechy na psovi, to by nebyl takový problém. Ale rázem se blechy rozšířili na naši celou rodinu. Bohužel než jsme situaci zjistili, stihly i moje děti roznést blechy dál po školce.

Jestliže sháníte další podrobnější informace o blechách, najdete je ZDE.

Ostříhat dohola!

Dříve se jakékoliv postihnutí vnějšími parazity muselo řešit úplným zbavením vlasů. U blech by to mělo zabrat na 100%, protože je je obtížné dostat z vlasů. Ovšem u psů to již není tak snadné. Mně osobně by to problém nedělalo, je to finančně nenáročné, ovšem co by na to řekly děti… A co hlavně moje manželka? Paradoxně jsme nejprve šli za veterinářem, až poté za humánním lékařem.  Asi to nebylo ani nutné. Řekli nám v podstatě to stejné. A doporučili několikero různých přípravků na odblešení. Ale největší problém byl v tom, že jsme měli zamořený celý byt! Ale o tom více až později.

Jaký přípravek použít?

Šampón proti blechám nám pomohl nejvíce, koupili jsem TENTO šampón proti blechám pro psy. Pro nás jsme si koupili ten, který nám doporučili v lékárně, již si nepamatuji název.

Aplikovat jsme museli nejméně 3x, pro jistotu jsme šampón použili 5x. Problém je v tom, že veškeré dostupné prostředky proti blechám likvidují pouze dospělé blechy a ne larvální stádia.

Odmoření bytu, blechy byly všude!

Jak jsem již naznačil výše, největší pohromou byl fakt, že blechy nebyly pouze v koberci a na gauči, kde byste je očekávali, ale byly naprosto všude. Od známých nám bylo doporučeno, ať využijeme pomoci odborníků, ale taková “pomoc” je velmi finančně náročná. Následovalo pořízení vysavače a mnoha desinfekčních a speciálních prostředků na odblešení. Celý byt jsme museli snad 100x vyčistit znovu a znovu. Takovou zkušenost nikomu nepřeji. Máte nějaké podobné zkušenosti, případně nějaké tipy a triky - jak na blechy?


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!